Frankfurt

Frankfurt je německé město ležící v jižní části Hesenska. Jedná se také o největší město této oblasti, a zároveň je Frankfurt představován jako páté největší město Německa. Oficiální název města je Frankfurt nad Mohanem, což je v němčině Frankfurt am Main. Protéká tudy řeka Mohanu a město se rozkládá na obou březích řeky. Pokud jste zhlédli obrázky anebo jste již v minulosti Frankfurt navštívili, poznáte, že má nádech Ameriky, a proto je někdy srovnáván s New Yorkem. Frankfurt je také známé pod pseudonymem Bankfurt, protože je finančním srdcem Evropy. Sídlí zde významné bankovní instituty.

Město je rozděleno na 46 městských čtvrtí, které se dále rozdělují na 118 obcí. Největší městskou čtvrtí je Sachsenhausen-Süd. Nejvýše položeným bodem města je Berger Warte ležící v nadmořské výšce 212 metrů. Nejnižší oblastí je břeh Mohanu. Centrum celého města, které je nazýváno Hauptwache, je dopravním uzlem a také nákupním centrem, kde se denně pohybuje statisíce místních obyvatel a turistů. Frankfurt má nejvyšší koncentraci pracovních míst v Německu a na tisíc obyvatel je 922 zaměstnaných. Mnoho lidí za prací také dojíždí z blízkého okolí.

Lidé navštěvují frankfurtskou burzu, které se rozkládá v centru města. Místní obyvatelé ji nazývají jako chrám kapitalistů. Budova je charakteristická bronzovými sochami medvěda a býka stojící před ní. Historie této významné budovy sahá až do devátého století. V současné době se jedná o třetí největší burzu na světě a je rozseta po celém městě.

Narodilo se zde mnoho významných umělců, spisovatelů, režisérů a také filozofů. Určitě každý zná básníka, prozaika a dramatika Johanna Wolfganga von Goethea.

Frankfurt je ročně navštěvován více jak dvěma miliony turisty, z nichž více jak polovina jsou cizinci. Proto je zde k dispozici přes 180 hotelů a penzionů. Pokud patříte mezi náročnější klientelu, určitě si přijdete na své, jelikož Frankfurt nabízí 11 luxusních hotelů, které jsou známé pod označením First-Class-Hotels. Město je centrem úřadů a zahraničních konzulátů, jichž zde sídlí přes osmdesát.

Pro město je charakteristické mírné podnebí, kdy je teplota poměrně dobře vyvážená. Dny jsou v létě občas deštivé a teploty dosahují 30 °C. Pokud se do německého města vydáváte v zimě, počítejte s teplotami v rozmezí od -10 °C do 10 °C.

Ve Frankfurtu nad Mohanem se rozprostírají dvě vysoké školy a několik odborných škol. Nejstarší a zároveň nejznámější univerzitou ve městě je Johann Wolfgang Goethe University. Druhá univerzita disponuje názvem Frankfurtská univerzita aplikovaných věd a byla vytvořena z několika starších organizací v roce 1971. Nabízí více jak 38 studijních oblastí, ať už se jedná o umění, vědu, techniku či právo.