Nákupy v Ženevě

Ženeva je rájem pro všechny, co rádi nakupují. Vyberou si zde nejen milovníci luxusních věcí, jako jsou hodinky či šperky, ale i ti, kteří hledají kvalitní věci za přijatelné ceny.

Otevírací doba

Převážná část obchodů je otevřena od pondělí do pátku od 8.00 do 18.30 hodin, v sobotu je otevírací doba od 8.00 do 16.00, nebo do 17.00. V neděli je obvykle otevřeno pouze v obchodech se suvenýry a v supermarketech.

Obchodní domy

K významných střediskám nákupu patří Balexert na Avenue Louis-Casai 27 nebo La Praille, což je obchodní a zábavné centrum na Route de Jeunes 10 ve čtvrti Carouge.

Trhy

Pravidelné trhy se konají na Plaine de Plainpalais na jihozápad od Starého města. V úterý a v pátek se zde prodává ovoce a zelenina. Ve středu a v sobotu se zde pořádají bleší trhy, na kterých koupíte vše od starožitností až po oblečení. Ve středu a v sobotu dopoledne stojí za návštěvu také trhy na Place du Marché kousek od Carouge a na Boulevard Helvétique ve středu města. Na Place de la Fusterie nakoupíte každý čtvrtek řemeslné výrobky, místní ovoce a zeleninu.

Hodinky a šperky

Velkou škálu hodinek, hodin, šperků a per od předních švýcarských výrobců nabízí obchodní řetězce Gübelin, v Ženevě má svoji pobočku na Place du Molard 1. V ulici Rue du Rhône má svojí prodejnu luxusních klenotů a hodinek také Cartier a Bucherer.

Suvenýry

Kvalitní věci spojené se Švýcarskem, jako jsou švýcarské nože, čokoláda, hodinky a upomínkové předměty koupíte například v obchodě Ours de Berne na Place du Port 1.

Umění a starožitnosti

Největší koncentrace nejrůznějších starožitností a uměleckých galerií je na Grand-Rue ve Starém městě. Najdete zde jak drahé malby starých mistrů, tak i cenově přijatelné moderní obrazy a grafiky. V Carouge se ukrývají umělecké ateliéry a řemeslné obchůdky, v kterých výrobky vznikají přímo před vašima očima.

Knihy

Sháníte-li antikvární knihy jakéhokoliv žánru či oboru, zamiřte do Bookworm v ulici Rue Sismondi 5. Velký výběr anglických knih mají v ELM Books v Avenue Pictet-de-Rochemont 16. Milovníci cestopisů si užijí v Librairie du Voyageur v Rue de Rive 10.

Čokoláda

Ženevským výrobcem čokolády je společnost Favarger, jejich lahodné výrobky seženete jak v podnikových prodejnách, tak i v obchodních domech. Ve městě se nachází opravdu mnoho obchůdků s čokoládou, řada z nich je například ve Starém městě. Ke špičkám v tomto oboru patří Chocolaterie du Rhône na Rue de la Confédération 3 a Chocolaterie Stettler na Rue de Berne 10.

Vína

Jak je známo, v okolí Ženevy se nachází přední vinařské oblasti. Kvalitní víno můžete zakoupit přímo od místních vinařů.

Sýry

Specializované prodejny s vynikajícími sýry jsou v Ženevě na každém rohu, za doporučení stojí například Philippe Muller na Boulevard Helvétique 29 či La Fromagerie v Rue de Cornavin 1.