Norimberk a okolí

Do Norimberku dojedete z české D5 po německé dálnici A6 cca po 130 km jízdy. Přímo v Norimberku najdete řadu zajímavostí, ale i v jeho okolí narazíte na řadu lákavých míst pro strávení aktivní dovolené. Koukněte na možnosti ubytování a určitě se zde nezdržte pouze jeden den. Aktivit na výběr máte mnoho..

Kde si užít pobyt v okolí Norimberku?

Erfahrungsfeld der Sinne – … Všemi smysly, Norimberk

Na tomto zábavném místě máte šanci ověřit všechny své smysly. Různé zajímavosti ze světa přírodních věd si můžete otestovat na celkem 80 stanicích. Rukodělné výrobě je věnován prostor v 15 dílnách.

http://www.kuf-kultur.de/einrichtungen/erfahrungsfeld-zur-entfaltung-der-sinne/willkommen.html

Tiergarten – ZOO, Norimberk

Jedná se o rozsáhlou zoo na pěkném místě s počtem kolem 2500 zvířat. Děti ocení zejména delfinárium, které je mimochodem jediné ve střední Evropě. Denně se zde koná několik vystoupení delfínů i lachtanů. Velmi oblíbený je také zdejší statek se zvířátky, která děti mohou krmit a hladit si.

http://www.tiergarten.nuernberg.de/v04/Startseite.263.0.html?&L=1

Spielzeugmuseum – Muzeum hraček, Norimberk

Toto norimberské muzeum založené již v roce 1971 patří k nejvýznamnějším muzeím hraček na světě. Jsou zde expozice hraček z dob antiky až po současnost. V dětském koutku si mohou děti s nemálo hračkami také pohrát či si půjčit některou z dětských knih. Návštěva tohoto muzea potěší každého nezávisle na věku.

http://www.museen.nuernberg.de/spielzeugmuseum/index.html

Museum Industriekultur – Muzeum industriální kultury, Norimberk

Zejména chlapce a jejich tatínky pobaví návštěva tohoto muzea, kde je k vidění rozsáhlá sbírka veteránů, starých mopedů, domácích spotřebičů, zábavné laboratoře a jiné. Také se zde pořádají nejrůznější dočasné výstavy.

http://www.museen.nuernberg.de/industriekultur/index.html

Christkindlesmarkt – Vánoční trh, Norimberk

Pokud se s rodinou do Norimberku chystáte před Vánoci, rozhodně navštivte tento jeden z největších a nejznámějších vánočních trhů, jehož tradice sahá až do roku 1628. Trhy se konají hned na několika norimberských náměstích. Dětským návštěvníkům je věnován prostor na náměstí Hans-Sachs-Platz.

http://www.christkindlesmarkt.de/

Playmobil Fun Park – Zábavný park

Tento úžasný svět her u Zirndorfu nabízí opravdu pestrou škálu zábavy. Navíc se zde nečekají fronty, park je koncipován jako obrovské hřiště. Po celém parku návštěvníky provázejí oblíbené figurky vyrobené firmou Playmobil. Děti se zde opravdu vyřádí  – nachází se zde například bagrovací centrum, lanové věže, skluzavky, rytířský hrad, princezny zámek, panenky Viktoriánský dům, jezero s 17 m dlouhou pirátskou lodí, westernové městečko, jezírka s lodičkami a mlýnky či areál s dinosaury.

http://www.playmobil-funpark.de/

Geiselwind – Zábavný park

Zábavný park Geiselwind se může pochlubit tím, že je největším svého druhu v Bavorsku. Jeho rozloha čítá 400 000 m2 a vydovádět se tu můžete s dětmi až na 100 atrakcí. Za vyzkoušení stojí zejména volný pád z 56 metrové věže T-Rex a horská dráha Boomerang s vlakem řítícím se rychlostí 75km/h.

Poklidnější zábavu zajišťují například různé kolotoče, vodní klouzačky nebo mini varianta věže T-Rex pro děti. Poučnou zábavu nabízí dinosauří svět a dračí expres, kde se můžete dozvědět něco o pravěké historii. Nechybí zde ani zvířátka, ty se nacházejí v místní ptačí safari a v zoo farmě.

Pokud se rádi díváte a žasnete, nevynechejte „Acapulco show“. Jejími hrdiny jsou odvážní skokani se svými artisticko-komediálními představeními. Artistická vystoupení a k tomu také drezuru a klauny máte navíc možnost vidět v místním cirkuse.

www.freizeitlandgeiselwind.de

Freizeitbad Atlantis – aquapark, Herzogenaurach

Vodní ráj nedaleko Norimberku pro dospělé, teenagery i ty nejmenší. Relaxovat a dovádět zde můžete kromě v bazénech a na skluzavkách, také ve vířivkách a v sauně.

http://www.atlantis-bad.de/

Fackelmann Therme – aquapark, Hersbruck

Další z vodních světů v okolí Norimberku. Pro děti zde mají několik tobogánů, nejrůznější bazénky a další atrakce. Rodiče si zatím mohou odpočinout například v sauně, na nudistické pláži, masáži či fyzioterapii.

http://www.fackelmanntherme.de/

Schloss Thurn

Zámek Thurn spolu se zábavným parkem se nachází na trase mezi Norimberkem a Bambergem. To vše se rozprostírá na 40 hektarech a leží v krásné krajině. Na své si zde přijdou všechny generace. Zábavu zde zajišťuje na 50 atrakcí a jako příklad uveďme parní lokomotivu, vláčky, horskou dráhu, vodní boby, vznášedla či westernové městečko. Denně se zde pořádají také rytířské turnaje.

http://www.schloss-thurn.de/

Pfütze Garte, Hochseilgarten – Lanové centrum

Pokud chcete protáhnout tělo a zažít trochu vzrušení, neměli byste vynechat návštěvu tohoto lanového centra. Horolezeckou zábavu zde zajišťují zkušení trenéři pro děti i dospělé. Bez objednání můžete přijít každý třetí víkend (od pátku do neděle). Jinak je nutné se předem objednat, a to na telefonním čísle: 0911/270 79 23  0911 / 28 nebo 0911/28 99 09.

http://www.pfuetze-garten.de/