Linz a okolí

Ars Electronica Center

Jedná se o jedno z nejoriginálnějších rakouských muzeí, nebo možná lépe řečeno výstavní centrum. Ars Electronica Center se zaměřuje na prezentaci virtuálního světa prostřednictvím nejmodernějších technologií. Těšte se na to, že vám bude objasňován svět výpočetní techniky a její triky. Celkem je zde sedm různě tematicky zaměřených expozic. Velmi oblíbené jsou zdejší simulace cest ve virtuálním čase a prostoru, můžete tedy například zkusit cestovat různými částmi vesmíru či navštívit různá renesanční města.

http://www.aec.at/news/

Pöstlingberg

Kopec Pöstlingberg se nachází na severním břehu Dunaje, měří 537 metrů a co je nejzajímavější – vede na něj horská železnice. Milovníci historie mohou jet i zrekonstruovaným původním elektrickým vláčkem z roku 1898. Trať je dlouhá 4140 metrů, výškový rozdíl je 255 metrů a jízda na vrchol trvá jen 20 minut.

V polovině kopce Pöstlingberg leží zoologická zahrada. V rozsáhlých voliérách, výbězích, akváriích a teráriích tu na návštěvníky čeká více jak 600 zvířátek.

Na vrcholu Pöstlingbergu stojí poutní kostel Panny Marie Sedmibolestné, který je považován za jeden ze symbolů města. Je tu také bývalá pevnostní věž s jeskynní dráhou Grottenbahn, kde vás a vaše děti proveze dračí vláček Lenzibald kouzelným pohádkovým světem. V podzemí se navíc nachází maketa lineckého hlavního náměstí Hautplatz z přelomu 19. a 20. století.

A pokud se chcete dozvědět něco více o pöstlingbergské horské železnici, pak navštivte její muzeum, které bylo zřízeno v roce 2008 v bývalé údolní stanici.

https://www.linzag.at/
http://www.zoo-linz.at/

Biologiezentrum Linz

Pro veřejnost jsou zde na ploše 2000 m2 pravidelně prezentována určitá přírodovědecká témata, a to takovým způsobem, aby byla pro děti zajímavá a dobře pochopitelná. Venku se nachází také naučný ekologický park.

http://www.landesmuseum.at/biologiezentrum/

Linzer Puppenwelt
Toto roztomilé soukromé muzeum je domovem více jak 300 panenek, medvídků a kašpárků. Jeho návštěva udělá radost nejen každému dítěti, ale pravděpodobně nostalgicky potěší i rodiče. Otevřeno je: pondělí až pátek 9-13 a 14-18 hodin. Dospělí platí za vstup 4 € a děti 2 €. Adresa je: Pfarrgasse 9, 4020 Linz.

Welios – Science Center, Wels

Science centrum, kde se dětští i dospělí návštěvníci mají možnost zábavnou a interaktivní formou dozvědět vše o tom, jak fungují základy solární energie, jak vzniká elektřina pomocí síly vody, jak se získává energie z biomasy a podobně. Na výstavní ploše o 3000 m2 se 150 exponáty vás bude provádět fiktivní vynálezce Jouli a jeho rodina. Městečko Wels se nachází 40 kilometrů jihozápadně od Linze a je také oblíbeným nákupním centrem s více jak 800 obchody.

http://www.welios.at/de/startseite.html

Zoo Schmiding

Po návštěvě této zoologické zahrady, můžete počítat s tím, že si odtud odnese skvělé zážitky a nové poznatky celá vaše rodina. Zoo leží v městečku Krenglbach u Welsu přibližně 40 kilometrů od města Linz. Místní zvířecí obyvatelé zde žijí na ploše 14 hektarů a je jich tu celkem kolem 2000. Patří mezi ně například: zebry, gorily nížinné, antilopy, krokodýly, nosorožci, lenochodi či žirafy, kterým je možné se dokonce podívat díky vyvýšené ploše „do očí“. Nechybí tu například ani tropický pavilon, výběh s tygry sibiřskými či venkovní voliéra dravých ptáků. Děti se mohou vydovádět také na třech velkých hřištích s trampolínou o rozloze 100 m2, věží se skluzavkou, pirátskou lodí a závěsným mostem.

www.zooschmiding.at