Malinska, aneb Chorvatské kuturní léto

CC by belsim, flickr.com
CC by belsim, flickr.com

Malinska je velmi oblíbené turistické letovisko, které se rozprostírá na západním pobřeží ostrova Krk. Ostrov je s pevninou spojený mostem, takže dostat se na něj není žádný problém. Malinska se nachází asi třináct kilometrů od města Krk, a to v malebném zálivu bohatém na zeleň. Tato destinace se může chlubit také krásnými plážemi se zlatavým pískem. Kromě soukromých domů se zde také nachází hotely, kempy, prázdninové vily dominující bazény a pro turisty jsou v nabídce také penziony. První zmínky o Malinska jsou dochovány z patnáctého století. Nachází se zde tři turistické pláže, které se mohou chlubit upraveností a jsou vhodné pro opalování i koupání. Břeh lemuje promenáda, která se nazývá Rajská cesta.

Tato oblast je proslulá také díky akci zvané „Kulturní léto.“ Toto léto je zde zahájeno 15. června 2010 a konec se datuje k 30. srpnu 2010. Malinska na ostrově Krk nabízí svým návštěvníkům impresivní kulturní program, který se zalíbí snad turistům ze všech koutů světa. Tento program vám zpestří celou letní dovolenou, obohatí vás o nové zážitky a dodá dovolené plnohodnotný význam. V období od června až do srpna můžete poslouchat z kláštera sv. Máří Magdaleny ladné zvuky, jež vydávají klasické hudební nástroje. Své umění vám také předvedou nejvíce talentovaní hudebních Chorvatska. Galerie svatého Mikuláše vám pro změnu nabízí zhlédnutí děl mnoha uznávaných umělců, mezi něž patří například Alexandr Forenbaher, Maur Stipan či Antun Haller.

Abyste si užili kulturní léto, musíte se někde ubytovat, zaručujeme vám, že tato oblast vám toho nabízí více než dost. Preferujete raději soukromí před luxusními hotely? Je to pouze otázka osobního rozhodnutí, každý návštěvník si může vybrat podle svého. Malinska nabízí více jak 2500 lůžek v ubytovacích hotelech, a také více jak 5000 lůžek v soukromých domácnostech. V centrum Malinska se můžete ubytovat v hotelích Adria a Meastral a klidné a relaxační prostředí si můžete užívat v hotelu Malin. Malin se nachází v oboře na pláži v zálivu Malinska. Kulturní život můžete spojit s nočním životem a zažijete nenahraditelnou dovolenou. I přesto, že do Chorvatska jezdí stále více Čechů, můžete zažít něco nového, jen vědět, kam se vydat.

Co dál v Malinské kromě koupání a opalování? Milovníci sportu si zde mohou zahrát tenis, minigolf, mediteránní hru s kamennými koulemi, která se nazývá bocanje anebo můžete vyzkoušet kuželky. Velmi oblíbenou činností je v této oblasti také jízda na koni. Z vodních sportů se vám zde nabízí potápění, plachtaření a také lovení ryb. Ve volném čase můžete zajít do místních restaurací a pochutnat si na chorvatské kuchyni.