Lyžařský seriál II. Švýcarsko

Matterhorn - Zermatt

Pokud jste se rozhodli vyjet si na zimní dovolenou do Švýcarska, je to správná volba. Najdete tu mnoho lyžařských možností a i dalších zimních radovánek. Je zde velká kvalita lyžařských drah a čekají tu na vás prvotřídní služby. Počítejte však s vyšší cenou.

Nejznámějšími lyžařskými oblastmi Švýcarska jsou Valais, Graubuden a Bernese Oberland.

Lyžařská střediska ve Švýcarsku

A jaká lyžařská střediska ve Švýcarsku jsou Čechy nejčastěji navštěvované? Pojďme si přiblížit ty nejvýznamnější. Jsou jimi:

Davos – Klosters

Davos – Klosters představuje jedno z největších regionů v Alpách. Najdete tu pět hor a 300 km sjezdovek, které jsou rozdělené do 85 sjezdů. Toto místo si zamilujete a je jedno, jestli jste začátečníci či patříte mezi pokročilé lyžaře. Jsou tu sjezdovky různých náročností. Na své si zde přijdou milovníci různých zimních sportů – vyznavači carvingu, snowboardisté, freerideři atd.

Lyžařská střediska Davos a Klosters jsou propojená lanovkou, a tak k nim budete mít snadný přístup. Obě střediska najdete v nadmořské výšce nad 1500 m.

V Davos – Klosters se nachází sportovní univerzita zaměřená na zimní sporty – lyžování, hokej, snowboarding atd. Chcete-li zavítat do Davosu rozhodně doporučujeme rezervovat si ubytování z Čech, ušetříte tak spoustu času při hledání volné kapacity na místě při příjezdu.

Zermatt – Matterhorn

Randa, obec nedaleko Zermattu vhodná pro ubytování
Randa, obec nedaleko Zermattu

Mezi další velmi navštěvovaná lyžařská střediska ve Švýcarsku patří Zermatt. Najdete ho pod Matterhornem. Je zde cca 300 km sjezdovek spíše lehké až středně těžké úrovně. Nachází se tu nejdelší švýcarská sjezdovka, která měří 20,5 km.

Oblast Zermattu je rozdělená do tří oblastí:

  • Sunnegga/Rothorn (3 103 m n. m.): Můžete si odtud vychutnat pohled na Matterhorn.
  • Gornegrat/Stockhorn (3405 m n. m.): Dostanete se sem z centra Zermattu zubačkou.
  • Matterhorn Glacier Paradise (3899 m n. m.): Jde o největší oblast a rozkládáte se na hřebenu mezi Itálií a Švýcarskem.

Nadmořská výška lyžařského střediska umožňuje lyžování po celý rok. Budete-li si chtít v létě zalyžovat, víte kam zamířit za kvalitním lyžováním. Ubytování v Zermattu.

Sv. Mořic – St. Moritz.

Lyžařské středisko Sv. Mořic – St. Moritz najdete v nadmořské výšce 1 750 – 3 303 m. Jde o velmi luxusní oblast, která vám nabízí kvalitní lyžování. Je třeba však počítat s tím, že toto lyžařské středisko nepatří mezi nejlevnější.

Lyžovat zde můžete v devíti areálech. Dvě jsou v bočním údolí směrem na Berninapass a ostatní se nachází v údolí Innu od Zuozu až po Sils. Největším areálem je Corviglia – Marguns. Největší horu areálu představuje hora Piz Nai, která sahá do výšky 3057 m n. m. Z dalších areálů to je Corvatsch – Furtsschellas, Bernina-Divalezza atd.

Vyberte se i z celé řady špičkových hotelů v St. Moritz. Ubytování doporučujeme zajistit v dostatečném předstihu. Zajistíte si tak větší výběr z větší nabídky.

Ze švýcarských lyžařských středisek si jmenujme ještě Aletsch, Arosa, Elm, Flumserberg, Goms, Meiringen / Hasliberg, Oberes Toggenburg, Malbun – Steg, Lötschental, Pizol, Ovronnaz, Leysin, Val d’Anniviers, Ybring, Jungfrau Region, Saas Fee atd.

Na cestu si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění (s pojištěním lyžování v ceně záklaního pojištění).