Letecký seriál I. Praha Ruzyně

Foto: Prg.aero
Foto: Prg.aero

Poznávej.eu, v současné době nejrozsáhlejší český portál s průvodci po evropských městech se rozhodl připravit seriál o nízkonákladovém létaní a jednotlivých evropských letištích, na které se nízkonákladově dostanete. A jakým jiným letištěm začít než tím Pražským..

Pro letiště Praha Ruzyně se používá mezinárodní zkratka PRG a jedná se o nejvýznamnější letiště v České Republice. Nachází se přibližně 10 km od Hlavního města Prahy a najdete zde 2 terminály z nichž 1. se používá pro mezinárodní lety a 2.  pro lety v rámci Schengenského prostoru. Nízkonákladové aerolinky používají letiště Praha Ruzyně převážně pro lety po Evropě. Vyjímečně pro mezikontinentální lety. Jako přestupní uzel využívají Letiště Praha Aeorlinky Smart Wings a Wizz Air. Kromě těchto můžete z/do Prahy cestovat s následujícími nízkonákladovými leteckými společnostmi: Aer Lingus, bmibaby, Brussels Airlines, Climber Air, easyJet, GermanWings, Jet2, Norvegian Air Shuttle, Ryanair, Vueling a WindJet.

Díky těmto leteckým společnostem se můžete z Prahy spojit s více než 80 světovými destinacemi. Mezi hlavními a nejčastějšími destinacemi jsou samozřejmě Paříž, Londýn, Barcelona, Řím, Milán, Brusel nebo Amsterdam. Nechybí však menší destinace jako například Lyon, Benátky, Olbia a další. V letních měsících nesmí chybět oblíbené prázdninové destinace jako je Barcelona, Palma de Mallorca, Split, řecké ostrovy a mnoho dalších.

Kde získat informace a rezervovat letenky? Aktuální informace o letech, dění na letišti atd. získáte přímo na stránkách Letiště Praha – http://www.prg.aero. Informace o nízkonákladových letech na portále http://www.flylowcostairlines.org. Chcete-li rezervovat letenku doporučujume internetové systémy, které neoperují s manipulačními poplatky což je například Pelikán.cz, v jehož databázi můžete bookovat i převážnou většinu nízkonákladových letů mj. i prostřednictvím portálu Poznávej.eu. Rezervujte letenky zde.