Za módou na Fashion Week do Paříže

Quentin Veron a jeho kolekce A-W 2010

Pokud fandíte módě a máte rádi módní přehlídky, určitě vám není neznámý pojem Fashion Week. V tomto článku si ve zkratce Fashion Week přiblížíme a zaměříme se na jeho konání v Paříži.

V kostce o Fashion Week
Fashion Week představuje prestižní módní událost, která zpravidla trvá cca týden. Je pořádaná v důležitých metropolích módy, kterými jsou především Londýn, Paříž, Milano a New York. Módní návrháři mohou na této akci předvést své nejnovější kolekce v přehlídce a kupující si tak mohou prohlédnout trendy sezóny. Fashion Week probíhá dvakrát ročně. První Fashion Week se konal v roce 1943 v New Yorku.

Paříž a móda
Francie je známým střediskem módy. Představuje nejstarší a největší módní metropoli na světě. Ve městě se shromažďují nejznámější návrháři, kteří sem směřují z celého světa. Oděvní průmysl tu je skutečně na vysoké úrovni. Najdete tu přední módní značky a mnohé butiky, které jsou převážně elegantní a mají vytříbený vkus. Móda se ve Francii začala vyvíjet v 17. století. Už v této době se stala kolébkou textilního průmyslu a představovala hlavního vývozce luxusních oděvů a textilu do celé Evropy. Mezi nejznámější francouzské návrháře patří Coco Chanel, Christian Diora, Hubert de Givenchy, Francine Navarro, Paco Rabanne, Yves Saint Laurent atd.

Fashion Week v Paříži
Fashion Week má v Paříži největší tradici ze všech těchto módních akcí, a proto je poctou všech návrhářů předvést své modely právě tady. Tento módní týden, který se koná na jaře a na podzim udává styl celému světu. Můžete se sem přijet inspirovat, nebo koupit úžasné kousky oblečení, které jsou samozřejmě dost drahé.

Pro podzim a zimu roku 2010/2011 byly k vidění návrhy francouzských designérů Francouise Alaryho a Ophelie Klere. Nicolase Andrease Taralise předvedl šaty inspirované japonským kimonem a objemnými plášti. Dominantní u něj byla černá barva. Dominantní pařížský návrhář Quentin Veron předvedl svou kolekci z kožešin a své jedinečné návrhy předvedli i další návrháři světových jmen. Na další Fashion Week v Paříži se můžete těšit v období od 1. do 9. března 2011.

Ať už se chystáte na jakoukoliv Fashion Week v Paříži, ale i v dalších zemích, vstupenky si zakupte včas. Jde o prestižní událost, na kterou bývají vstupenky žádané a rychle vyprodané. Totéž platí pro rezervaci ubytování, v termínech konání Fashion Weeku v Paříži bývá omezená nabídka hotelů a ceny jsou vyšší doporučujeme proto včasný výběr a rezervaci ubytování. Koukněte se na doporučené hotely v Paříži v našem pařížském průvodci. V našem průvodci se rovněž dočtete kde v Paříži nakoupit ty nejlepší kousky na sebe.