Vánoční trhy I…

Vánoční trhy ve Vídni
Vánoční trhy ve Vídni, Autor: Lukac.cz

..aneb jak se odreagovat v Rakousku v předvánočním čase.

Přemýšlíte už nad tím, jaké dárky nakoupíte svým blízkým na Vánoce? Zajeďte si pro inspiraci, nebo se jen odregovat, na některý z Vánočních trhů v nádherných rakouských městech. V tomto článku najdete pár tipů kam se v Rakousku vypravit za pravou Vánoční atmosférou.

Opomeneme-li trhy pořádané každý rok hlavním městem Prahou, zřejmě nejaktraktivnější a čechy nejvíce navštěvované, jsou vánoční trhy v rakouských městech. Nejprve se podíváme na vánoční trhy ve Vídni. Jejich největší část – Christkindlmarkt je umístěn přímo před Vídeňskou radnicí. Najdete zde stovky stánků se stylovým, často tradičním a velice kvalitním zbožím. Opomenout jistě nelze mnoho stánků s občerstvením, kde najdete tradiční klobásy a další pochutiny. Romantickou atmosféru podopoří nádherná Vánoční výzdoba po celé Vídni.

Zimní Salzburg
Zimní Salzburg, Autor: Lukac.cz

Náš tip: Načerpejte vánoční atmosféru déle a dopřejte si celý víkend v rakouské metropoli. Noc v kvalitním hotelu pořídíte už od 750,-. Zároveň budete mít více času na prohlídku města, nebo například na navštívení zámku Schönbrunn u něhož také probíhají oblíbené vánoční trhy.

Druhým městem, které stojí za navštívení v předvánočním čase je bezesporu Salzburg. Největší trhy probíhají před Biskupskou rezidencí. Stánky se stylovým zbožím a občerstvením Vás ale neminou ani na okolních náměstích a ulicích. Za návštěvu stojí samozřejmě nejvýznamější salzburská památka, pevnost Hohensalzburg, na kterou můžete vystoupat pěšky nabo lanovkou. Nenechte si ujít vyhlídky na předvánoční město a zasněžené Alpy.

Oberndorf, Tichá noc
Oberndorf, Tichá noc, Autor: Lukac.cz

Náš tip: Pár kilometrů severně od Salzburku na německo-rakoukských hranicích narazíte na světoznámou vesničku Obernsdorf. V místní kapli se roku 1818 údajně zrodila snad nejznámější vánoční píseň Tichá noc. Okolí kaple a celé městečko je nádnerně vyzdobené a Vánoční atmosféru podpoří množství stánků s praženými mandlemi či punčem.

Neméně významný a rovněž velmi oblíbené jsou Vánoční trhy v Linci. Čekají na Vás každoročně na hlavním lineckém náměstí a stejně jako ve Vídni a Salzburku, zde najdete množství stánků se stylovým zbožím, řemeslnými výrobky, vánočními ozdobami a samozřejmě občerstvením. Pravou zimní atmosféru navodí vůně punče či svařeného vína. Mimo vánočních trhů na Vás v Linci samozřejmě čeká řada dalších lákadel, převážně památek mezi kterými nelze opomenout Mozartův či Keplerův dům, kostel sv. Martina nebo Zemské divadlo.

Náš tip: Udělejte si předvánoční prodloužený výlet a spojte dvě nádherná města do jednoho. Nejprve můžete navštívit Linec a následně pokračovat směr Salzburg. Ubytování v obou těchto městech seženete už od 700,- Kč za noc. Mimo dvou zmíněných měst pak můžete navštívit historické městečko Steyr s vánočním poštovním úřadem či betlémem od českého mistra.

V dalších článcích Vám přineseme tipy na Vánoční trhy v Německu či dalších okolních zemích.