Rakousko – Linz a Horní Rakousko

Linz v adventu

Adventní trhy – Linz

Vánoční trh v centru Linz
Vánoční trh se koná od 23.11. do 24.12.2013, denně od 10 – 20 hodin, a o nedělích a svátcích od 11 – 20 hodin. Vstup je zdarma.
Pokud navštívíte tento vánoční trh, určitě nebudete litovat. Můžete zde nakoupit mnoho řemeslných výrobků a ochutnat různé teplé nápoje a spoustu kulinářských specialit.

Adventní trh Eisenhandstraße
Místo: Eisenhandstraße mezi Mozartovou ulicí a výstaviště Road, 4020 Linz
Koná se 6. Prosince od 14 hodin. Návštěvníci zde mohou nakoupit různé parfémy, módní obuv, dekorativní předměty a šperky. Pro zahřátí je možné ochutnat místí vynikající punč. Vánoční atmosféru zde vytváří i všudypřítomná hudba.

Horní Rakousko

Adventní trh v Garstenu (okres Steyr)
Adventní trh se koná 1. a 2. víkend v prosinci 2013 otevírací doba trhu je od 9:30 – 18:00 hodin.
Advent v Garstenu je známý pro své tradice, místní řemesla a vysoce kvalitní výstavy. Na trhu si můžete zakoupit jak místní speciality, tak oblíbené dárkové předměty. Můžete zde také navštívit výstavu řemesel a umění, která se koná v základní škole. K vidění zde bude více jak 50 řemeslníků a umělců. Mezi výrobky můžete vidět jak vánoční ozdoby a věnce na stůl, tak i výjevy z pohádek bratří Grimmů. Vstupné je € 3 a pro děti do 14 let je vstup zdarma.

Adventní trh ve měste Kremsmuenster
Adventní trh se koná od soboty 7.12.2013 od 10:00 do 21:00 a v neděli 8.12. 2013 od 9:00 do 18:00. Můžete si zde vybrat ze dvou variant, jak hodláte strávit čas na tomto nádherném řemeslném adventním trhu:

Varianta A: adventní trh + výstava
Cena: € 2.50
Kouzelné prostředí benediktinského kláštera Kremsmuenster přinese návštěvníkům speciální vánoční trh, který vás přenese do kouzelného světa Vánoc. Je zde k vidění mnoho starých řemesel a k ochutnání spousta kulinářských specialit. Více než sto vystavovatelů se těší na Vaši návštěvu. Dále vás čeká vánoční výstava v barokním sále. Program zahrnuje i adventní koncert v kostele.

Varinate B: Muzeum dějin a umění + průvodce + punč + vánoční trh
Cena: € 6.00
Muzeum dějin umění nabízí prohlídku císařské pokladny, obrazárny, knihovny, sbírku zbraní a dalších různých kuriozit. Vstupné zahrnuje prohlídku muzea s průvodcem, šálek punče a návštěvu vánočního trhu.

V Horním Rakousku najdete mnoho předvánočních aktivit. Ať už přímo v Linzi, nebo v menších městech najdete nazdobené obchody, stánky se svařeným vínem či vánočními ozdobami. Načerpejte atmosféru v v poklidu a bez spěchu.. Doporučujeme pobýt alespoň 2 dny. Ubytujte se v některém hotelu či penzionu. Ubytování vyhledejte za nejvýhodnější cenu na internetu.