Restaurace v Moskvě

Moskva je dnes městem neomezených kulinářských možností. Milovníci dobrého jídla si mohou vybírat to nejlepší ze světové kuchyně, a to v různých cenových relacích. Je zde mnoho luxusních podniků se špičkovými šéfkuchaři a západním managementem.  Nechybí zde však ani podniky s gastronomií bývalých sovětských republik – jako je arménská, gruzínská, uzbecká či ukrajinská. Rozmach restaurací má za následek to, že majitelé restaurací musí návštěvníka zaujmout a nalákat, proto vymýšlejí různé akce či se tematický vyhranili. Ovšem v centru Moskvy je, co se týká počtu stravovacích zařízení, pořád co dohánět. A tak si jídlo připravte na exkurzi centrem Moskvy sami, nebo se spolehněte na existenci několika podniků kolem Lubjanského náměstí. Většina restaurací bývá otevřena od poledne do půlnoci, o víkendu se zavírá déle. Obědové nabídky bývají levnější, a tak pokud máte zájem, zkuste v tuto dobu třeba kuchyň některé z dražších restaurací. Spropitné je dáváno obvykle ve výši 10%, platba kartou je obvykle akceptována (zejména v lepších podnicích).

Doporučené rychlé občerstvení v Moskvě

Mu-Mu

Mu-Mu představuje řetězec samoobslužných bufetů s interiéry na téma skotu. V nabídce je značné množství ruských jídel.

http://www.cafemumu.ru/

Doporučené restaurace v Moskvě

Café Puškin

Populární a pravidelně gastronomicky oceňovaná moskevská kavárna a restaurace, která se nachází v impozantní budově z 19. Století. Stavba má v jednotlivých patrech rozdílnou atmosféru a kavárna je umístěna na střeše. Vaří se zde prvotřídní ruská a francouzská kuchyně.

http://www.cafe-pushkin.ru/en/

Expedicija

Stylová restaurace vyzdobená ve stylu expedice na Sibiř. Uprostřed podniku se nachází vrtulník, který ocení nejvíce asi dětští návštěvníci. Specialitami podniku je bajkalská rybí polévka („ucha“) a pelmeni plněné kančím masem či zvěřinový stroganov.

http://expedicia.ru/

Restaurant/bar/club Che

Originální podnik kde revoluce neskončila. Zdi jsou vyzdobené revolučními graffiti a portréty rudých hrdinů. Podává se zde výborná mexická a kubánská kuchyně a míchají chutné drinky. A pokud rádi tančíte, pak opravdu neváhejte a zamiřte právě sem a rozvlňte se na místním parketu například v rytmu salsy či meringue.

http://www.clubche.ru/