Noční život v Moskvě

Moskevští obyvatelé společenský a kulturní život přímo milují. Navštěvují jak divadla, koncerty, tak i restaurace a noční kluby. Za teplého počasí se noční život neodehrává pouze za zdmi tanečních klubů, Moskvané se totiž schází i na ulicích a v městských parcích, kde popíjejí alkohol a společně se baví. V létě jsou ulice plné pouličních dýchánků, a proto si jako návštěvník můžete vychutnávat neopakovatelnou atmosféru noční Moskvy. Budovy jsou krásně osvětlené a máte možnost zažít svérázný život místních obyvatel.

Teenageři vyráží v Moskvě v noci do tanečních klubů či na supermoderní diskotéky. V současné době je v Moskvě více jak 850 klubů a diskoték, takže máte z čeho vybírat. Vstupné se pohybuje mezi 200 a 600 rubly. Jestliže jste žena, zaplatíte většinou nižší vstupné než váš partner. Kam se tedy vydat v Moskvě v noci? Jeden z nejoblíbenějších tanečních klubů je XIII a dále také taneční klub s kavárnou nesoucí název Saxar Electro Boutique. Dále můžete navštívit taneční klub operu či klub a restauraci Fabrique. Ve Frabrique vaří italskou, evropskou a ruskou kuchyni. Tento bar je skutečně okouzlující. Japonskou a evropskou kuchyni si můžete objednat v klubu Bunkr, který slouží také jako kavárna.

Jistě podle počtu obyvatel můžete odhadnout, že Moskva se svým nočním životem může přímo chlubit. Svou parketu si zde najde každý, ať už miluje jazz, hardcore či má rád pouze alkohol. Dalo by se to ve skutečnosti zobecnit, že je noční život Moskvy rozmanitý. Dřív ve městě byly spíš restaurace, jako bowling, biliard klub, kasino či koncerty. Noční kluby a bary se začaly rozšiřovat později, protože majitelé chtěli svým zákazníkům zařízení, které by bylo v provozu dlouho do rána a zajišťovalo vysokou zábavnost. Takže jinými slovy, Moskva je nejlepší místo na světě, kde se pobavíte v baru, a to bez ohledu na to, jaký styl milujete. Vyberte si ten nejlepší a držte se jej. Stálicí na scéně moskevského nočního života je zaprvé Propaganda. Vyskytuje se zde hezký a přátelský dav místních studentů a zahraničních turistů, vyzkoušíte neobyčejné koktejly, noční nápoje a tance, které vás nezklamou. Propaganda má také decentní programy, které zajišťují zahraniční DJs. Pak je zde také Mio, kde je volnost zásadnou.

Máte-li raději více alternativní noci, živou hudbu a nemáte žádný strach? Matka Moskva neopomíjí žádný z jejich nočních dětí. B2 je skutečně palác zábavy, podlaha je věnovaná špičkovým live aktům. Milovníci jazzu nepřijdou zkrátka. Můžete si dokonce vybrat mezi několika útulnými jazz doupaty, jako je Forte či Le Club. Moskva je ráj, který stojí jistě zato. Poznejte místní obyvatelé také v noci, možností máte mnoho, ať už patříte do jakékoliv věkové kategorie. Hlava na hlavě, písnička po písničce, jazz, hip hop, rap, pop – to je noční život hlavního města Ruska.