Kultura v Moskvě

Patříte také mezi milovníky kultury? Nebojte se, Moskva díky své rozmanitosti uspokojí každého návštěvníka, ať už miluje historii, noční život či kulturu. Na území hlavního města Ruska se nachází celá řada galerií a také více jak 445 muzeí. Můžete se tedy kochat uměním. Na rozdíl od České republiky jsou ceny vstupenek do muzeí a galerií mnohem nižší.

Musíte však počítat s cenami, které se různí pro Rusy a pro cizince. Turisté mnohdy zaplatí až dvojnásobek, co místní obyvatelé, ale i tak stojí tato zařízení za návštěvu. Jestliže však mluvíte rusky, prodají vám lístek pro občany Ruské federace. Na Rudém náměstí dominuje Státní historické muzeum, které zachycuje vývoj Ruska od středověku až na počátek 20. století. Budova je složena z 39 sálů, které zaujímají plochu o velikosti 4 tisíce metrů čtverečních. Najdete zde více jak dvacet tisíc předmětů. Významné je také Divadelní muzeum A. A. Bachrušina, jehož počátek spadá do poloviny 90. let 19. století. Jedná se o soukromou sbírku moskevského průmyslníka a také divadelního mecenáše A. A. Bachrušina. Mimo jiné můžete poctít svou návštěvou muzea, jako je Muzeum dějin vodky, Muzeum dějin Moskvy, Památeční muzeum kosmonautiky a mnoho dalších. Z kulturní oblasti můžete navštívit také galerie, z nichž jsou velmi významné státní Treťjakovská galerie či Treťjakovská galerie na Krymském valu.

Obohaťte svůj kulturní život návštěvou divadelních představení. V Moskvě se nachází celá řada divadel, v nichž vystupují vynikající herci a vydávají ze sebe vše, co můžou. Slavnou operní a baletní scénu představuje Velké divadlo, na jehož repertoáru stojí nejslavnější ruské kousky, jako je Labutí jezero, Korzár či Carská nevěsta. Ceny vstupenek se liší, záleží na tom, na jaké představení se vydáte. Nejnižší hranice se pohybuje kolem 120 do 500 rublů. Někdy se však ceny pohybují i mezi 2000 až 2300 rublů. Dalším slavným moskevským divadlem je MCHAT, na jehož repertoáru je například Višňový sad či Racek od Čechova. Velmi oblíbené představení je také Bílá garda od Bulgakova či Shakespearův Hamlet a Král Lear. Ceny lístků se zde pohybují od 150 do 350 rublů u domácích autorů, ale zahraniční autoři stojí až 1500 rublů. Svou oblíbenost nejen mezi místními obyvateli si získalo moskevské divadlo Na Tagance, které je slavné díky vystupujícímu ruskému bardu Vladimiru Vysockijovskému. Hrají se zde hry jako Mistr a Markétka, Divadelní román, Doktor Živago, Evžen Oněgin či Hoře z rozumu. Slavné ruské balety zhlédnete z křesla hlediště ve státním Kremelském paláci, kde se hraje Labutí jezero, Korzár, Šípková Růženka či Don Quijote.

Navštívit můžete při pobytu v Moskvě také koncertní sály, jako je koncertní sál P. I. Čajkovského či koncertní sál Moskevského mezinárodního hudebního domu. Rozšiřte si zahraniční kulturní obzory a vydejte se do divadel, galerií, muzeí či koncertních sálů. Zaručujeme vám, že nebudete litovat.