Restaurace ve Vídni

Pro Vídeň jsou typické především kavárny (Café, Kaffehaus), hospůdky (Beisel) a výčepy s mladým vínem (Heuriger). Kaváren je ve Vídni kolem 500 a nerušeně v nich můžete u kávy a sklenice vody vysedávat celé hodiny. Samozřejmostí je, že se v nich podává typická „vídeňská snídaně“ (Wiener Frühstück), ke které dostanete konvičku kávy či čaje, housky či žemle (Semmel či Gebäck), máslo, marmeládu nebo med a vejce naměkko.  Během dne můžete hlad či mlsnou zahnat například párky, toastem, omeletou, gulášovou polévkou, koláčem nebo dortem.

Co se týká místních restaurací a hospůdek, v mnoha z nich si lze pochutnat na české, maďarské, italské a židovské kuchyni. Ti kdo touží ochutnat vídeňskou klasiku, ať zajdou na Tafelspitz (hovězí maso vařené ve vývaru se zeleninou, servírované s jablečným křenem, majonézou, a brambory), Wiener Schnitzel (telecí řízek s plátkem citronu), plíčky Beuschel, palačinky Palatschinken či dort Sacher.

Na dobré mladé víno zamiřte do výše zmíněných Heuriger. Nacházejí se především ve výběžcích Vídeňského lesa na severozápadě města, v Strebersdorfu a Stammersdorfu a v okrese Mauer. Tyto podniky by měly mít otevřeno pouze několik měsíců v roce a poznáte je podle nápisu Ausg´steckt vedle vchodu. Těšit se můžete nejen na dobré mladé víno, ale také na domácí kvalitní občerstvení a útulnou atmosféru.

Doporučené restaurace ve Vídni

Griechenbeisl

Jedná se o nejstarší vídeňský hostinec, jeho historie je stará 600 let. Místní zajímavostí je pokoj spisovatele Marka Twaina, jehož stěny jsou ozdobené podpisy osobností, jako byl například Mozart, Beethoven či Schubert Wagner. Pokud hledáte výborné jídlo a originální atmosféru, jste tady na správném místě.

www.griechenbeisl.at

Lusthaus

Tato restaurace a kavárna umístěná v bývalém císařském loveckém pavilonu je zhmotněním noblesy. V létě je zde obzvlášť krásně, sednout si můžete na terasu pod vysoké kaštany.

www.lusthaus-wien.at

Schintzerwirt

Restaurace střední úrovně, kde se pečou ty největší řízky ve Vídni. Výborný podnik pro ty, kdo se chtějí chutně a hodně najíst, tolik nehledí na prostředí a mají rádi nekonformní spíše rodinnou atmosféru podniku.

www.schnitzelwirt.co.at

Doporučené rychlé občerstvení ve Vídni

Fresco Grill

Oblíbené bistro s free wifi, které se specializuje na Tex-Mex jídla. Mají zde údajně nejlepší tacos, burritos a tacos saláty ve Vídni.

www.frescogrill.at