Vídeň

Autor Martin Lukáč, Lukac.cz
Autor Martin Lukáč, Lukac.cz

Vídeň je hlavní město Rakouska a zároveň také statutární město. Leží na březích řeky Dunaj a je to největší a také nejvýznamnější město v oblasti kultury, politiky a hospodářství v Rakousku. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO, čímž se jistě město může pyšnit. Firma Mercer, která sestavovala seznam měst dle kvality života, umístila spolu s Ženevou Vídeň na druhou příčku.

Historie města sahá až do doby Římanů, kteří zde v 1. století založili vojenský tábor, který v té době nesl název Vindobona. Žilo zde mnoho slavných lidí, kteří po sobě zanechali nějakou památku, avšak více se dozvíte v kategorii Historie Vídně.

Vídeň je nejvíce navštěvovaným rakouským městem, protože turistům má co nabídnout. Největší turistickou atrakcí města je však císařský letní palác, který se nazývá Schönbrunn, jenž je obklopený krásnou a udržovanou zahradou.  Dále za zmínku jistě stojí katedrála Stephansdom, hrad Habsburků zvaný Hofburg, nebo také Kalskirche. Vídeň vám však skrývá mnohem více památek a zajímavých historických míst, proto stojí za návštěvu.

Máte možnost také navštívit divadla, můžete zhlédnout světoznámé opery od Mozarta či Beethovena. Vídeň vám skrývá ještě více krás z oblasti kultury, můžete uslyšet populární Vídeňské filharmoniky, kteří se proslavili svým novoročním koncertem, jenž se pořádá ve Zlatém sále Vídeňského spolku hudby. Nejvýznamnějším výtvarným uměním ve Vídni je především secese, která by se dala zastoupit jmény, jako je Gustav Klimt či Egon Schiele. Jejich výstavy můžete navštívit v místních muzeích. Mezi slavné architekty, kteří působili ve Vídni, patří Otto Wagner, Josef Hoffmann či Adolf Loos. Naskytuje se vám možnost při návštěvě hlavního města Rakouska zhlédnout nejvyšší stavbu Vídně zvanou Donauturm, jejíž výška je 252 metrů.

Ve Vídni mají sídla mezinárodní organizace, mezi které patří například UNOOSA, OPEC, což je organizace zemí exportující ropu, dále zde sídlí i organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, která nese označení OBSE.

Pokud cestujete do Vídně, jistě si budete vybírat vám vhodné ubytovací zařízení. Vídeň vám nabízí širokou škálu hotelů a penzionů. Hotely jsou rozděleny dle hvězdiček, které značí jejich komfort a kvalitu služeb. Máte možnost se ubytovat v luxusních hotelech, které jsou značeny pěti hvězdičkami. Zaměstnanci hotelových komplexů vám nabízí nadstandardní služby, s nimiž jistě bude spokojen i nejnáročnější klient. V těchto hotelích se nachází i například krytý bazén, jehož můžete užít ve svém volném čase, kdy zrovna nebudete v centru města prohlížet historické památky. Mimo luxusní apartmány můžete zvolit i levnější typy ubytování, jako jsou například hostely či hotely ohodnocené třemi hvězdičkami. Máte možnost zavítat i do kempů, což patří mezi nejlevnější ubytování. Jistě si každý přijde na své.

Svůj volný čas můžete trávit různými způsoby, ať už návštěvami a prohlížením památek, či sportem. Určitě se vám naskytuje možnost vyzkoušet golf, volejbal, zajít si na kuželky, ale také můžete trávit volný čas odpočinkem v restauraci či místních kavárnách.

Pokračujte dále v prohlížení našich stránek, protože my vás provedeme nejrůznějšími památkami, zajímavými místy, jež stojí za návštěvu. Na našich stránkách se také dozvíte něco o dopravě či kultuře. Provedeme vás nočním životem a dáme vám tipy na nejnavštěvovanější a také nejvíce oblíbené bary a diskotéky.

Protože je Vídeň hlavní město našeho sousedního státu, jistě stojí za návštěvu. Ti, kteří bydlí na jižní Moravě to dokonce nebudou mít daleko. Ale i pokud pocházíte z Čech, jistě si udělejte výlet, protože ve Vídni můžete vidět krásy, které jinde nejsou.