Lyžařský seriál IV. Itálie

widoczek
Livigno by Burlap, Flickr.com

V Itálii najdete velmi rozmanitá pohoří a díky jižní straně alpského hřebene si budete většinu času dopřávat lyžování a další zimní aktivity za slunečného počasí. Je tu mnoho tras pro zdatné lyžaře, ale i pro začátečníky.

Celkově tu na vás čeká zázemí pro kvalitní lyžování. Je to rychlé odbavení, takže vám nehrozí fronty u vleků. Zbyde více času na lyžování na dobře upravených svazích. Na úrovni jsou i další služby určené turistům – ubytování, stravování atd. Do italských středisek se autem z Čech dostanete zhruba za 7 – 9 hodin. Podívejte se na oblíbená lyžařská letoviska, co Vám přináší a nabízí…

Bormio

Bormio je vyhlášeným lyžařským střediskem, které najdeme v nadmořské výšce 1 225 – 3 017 m n. m. Nachází se v Brentských Alpách v nejsevernějším cípu Lombardie. Jde o jedno z nejrenovovanějších lyžařských středisek v Itálii a tomu odpovídají i zdejší ceny. Toto lázeňské městečko se proslavilo jako dějiště MS v alpském lyžování v letech 1985 a 2005.

Najdete tu kolem 100 km sjezdovek. Z toho 13 km jich je černých, 62 km červených a 25 km zelených či modrých. Dohromady vás tu bude obsluhovat 40 vleků.

Zdejší skipas můžete uplatnit i pro středisko Valdidentro a Santa Caterina/Valfurva.

Chcete-li si vybrat ubytování dle svého gusta, blízko sjezdovky či naopak v nějaké klidnější oblasti, doporučujeme včasnou rezervaci hotelu.

Passo Tonale

Passo Tonale – ledovec Presena se rozkládá v nadmořské výšce 1 875 – 3 016 m n. m. Najdete ho na severozápadním okraji Val di Sole. Jde o přechod mezi regiony Trention a Lombardie. Ledovec Presena umožňuje celoroční lyžování. Passo Tonale společně s městem Ponte di Legno nabízí kolem 65 km upravených sjezdovek. Z toho je patnáct sjezdovek modrých, 27 červených a 6 černých. Je tu mnoho vleků a samozřejmostí je umělé zasněžování.

Livigno

Livigno se nachází v nadmořské výšce 1 816 – 2 798 m n. m.  V kraji Tentino Occidentale. Toto italské středisko leží v bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem, takže kromě toho, že si tu kvalitně zalyžujete, můžete tu levně nakoupit benzín, alkohol a kosmetiku.

Lyžařské středisko je ze všech stran obklopené vysokými horami. V zimě se sem dostanete pouze serpentinami z Bormia či jednosměrným tunelem ze Švýcarska. Čeká tu na vás zhruba 115 km sjezdovek. Nejvíce sjezdovek tu je červených (54). Dále tu je 38 modrých a deset černých sjezdovek.

Livigno je vyhlášené a velmi oblíbené středisko. Máte na výběr z dostatečné ubytovací kapacity. Doporučujeme včasnou rezervaci nebo naopak „Last minute“, v rámci kterého často ušetříte. Rezervujte ubytování v Livignu nyní s garancí nejnižší ceny.

Arabba Marmolada

Arabba Marmolada se rozprostírá v nadmořské výšce 1 446 – 3 625 m n. m. Jde o velmi oblíbené italské lyžařské středisko. Arabba představuje malou vesnici, která se rozkládá v italských Dolomitech pod ledovcem Marmolada. Lyžařský komplex Arabba Marmolada vám nabízí mnohé lyžařské trasy, které jsou určené všem lyžařům, ať už jsou jejich lyžařské schopnosti jakékoliv. Na ledovci můžete lyžovat po celý rok.

Itálie vám však nabízí mnohem více lyžařských středisek. Jmenujme si alespoň některé: Alta Valtellina, Civetta, Folgaria, Madonna di Campiglio, Tre Valli, Val di Fassa e Carezza, Val di Feiemme/ Obereggen atd. Na cestu si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění (s pojištěním lyžování v ceně záklaního pojištění).