Jazzový festival v Paříži

Jazz Festival Paříž
Jazz Festival Paříž

Máte rádi Jazz a zároveň Paříž. Využijte příležitosti a načerpejte novou energii na Jazz Festivalu v Paříži. Začátek jazzového festivalu je plánován již 31. srpna 2010 a slavnostní zakončení proběhne 12. září 2010. Jedná se o největší jazzový festival v Evropě a jeho velikost a popularita se stále rozrůstá. Tento rok však mizí veškeré hranice mezi hudebními žánry a nastává nová setkání. Na festivalu se vám představí průkopníci nejen jazzu ale improvizované hudby, hip-hopu a soulové muziky. Máte možnost navštívit jedinečný festival svých dob. Jazzový festival zavání legrací a pobavením. Pamatujte, že je přichystán také program pro děti a mládež.

Představí se vám nejslavnější zpěváci všech dob, jako je Dj Mehdi, Napoleon Maddox, Roy Haynes, Stefano Bollani či Anthony Joseph a mnoho dalších. Každý večer oživí jazzová hudba celou Paříž. Kde se koncerty budou konat? Máte možnost navštívit koncerty v Grande Halle de la Villette, Cabaret Sauvage, Point Éphémère, Atelier du Plateau, La Dynamo, MK2 Quai de Seine a MK2 Quai de Loire. Všechna tato místa jsou v hlavním městě Francie. Jazz se nestal mrtvým, právě naopak, stává se stále více populární.

V Grande Halle de la Villette se koná většina koncertů, jedná se o centrum koncertů. Nyní máte možnost Grande Halle de la Villette navštívit. Tato lokace je situována v nádherném městě a také zemi. Konají se zde také opery a divadelní představení. Můžete si sem zajít i na vzrušující utkání ve fotbalu, ragby anebo tenisu. Je pouze na vás, čemu fandíte.

Festival se odehrává v Paříži, nádherné hlavní město Francie vyzařující romantikou a elegancí. Během svého pobytu v Paříži máte možnost si užívat nejen nočního života, ale také navštívit nejznámější památky. Dominantou Paříže je Eiffelova věž. Celé nábřeží řeky Seiny od Louvru až k Eiffelově věži bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Mezi nejznámější pamětihodnosti patří katedrála Notre-Dame, Louvre, vítězný oblouk či bazilika Sacré Coeur. Pro Paříž je charakteristická také moderní architektura, kterou vám představí nejen Eiffelova věž a Louvre se skleněnými pyramidami, ale také supermoderní čtvrť La Défense, která jistě stojí za návštěvu. Tato čtvrť je vybavena mrakodrapy a moderních staveb, které najdete jen málokde. Nachází se zde i nejznámější moderní stavba Paříže, a to Grande Arche.

Letní procházku můžete zkombinovat s návštěvou zahrádek, jimž se říká slunečné terasy. Přívlastek slunečné je používán díky slunci, které na zahrádku prozařuje. Máte možnost si vybrat pařížskou terasu dle svých představ, ať už se chystáte na koktejl či snídani. Velmi oblíbená je terasa na střeše Centra Georges Pompidou v centru Paříže. V posledním patře Muzea na nábřeží Branly je restaurace Les Ombres s přirozeně osvětlenou terasou. Jestliže se už vydáváte do Paříže, navštivte jedinečné pařížské trhy, které nabízí nepopsatelnou atmosféru. K dispozici je 65 trhů pod širým nebem a 13 krytých tržnic. Zakoupíte zde prakticky cokoliv, ať už hledáte kvalitní či čerstvé výrobky. Setkáte se se zelinářem, řezníkem, uzenářem, rybářem, drůbežářem, mlékařem či květinářem. Prodejci vám nabídnou to nejlepší, co mají.

Kromě nejvyhlášenějšího jazzového festivalu si můžete užívat i letních akcí u vody, jichž se během léta koná nespočetně mnoho. Samotná Francie má v nabídce nejen Paříž, ale i další města, jako Lyon, Remeš či Bordeaux. Každé město je charakteristické něčím jiným, někde jsou význačné vína, jinde sýry. Co se týče památek, ty najdete snad všude, takže nemusíte mít strach. Turistika a cykloturistika je v celé Francii samozřejmostí.