Italské karnevaly pro každého..

Chcete se odregovat po novoroční pracovní zátěži? Chcete se alespoň trochu ohřát a ujet na chvíli ze zasněženého Česka? Pak jste narazili přesně na ten správný článek. V následujících řádcích od nás dostanete tipy na ty nejlepší karnevaly a slavnosti v Italských městech. Mimo nejznámnějšího karnevalu v Benátkách se společně podíváme do Verony, San Rema či na Sicílii.

Karneval v Benátkách
Karneval v Benátkách

Nejznámějším a nejslavnějším karnevalem v Itálii je jistojistě ten benátský. Jedná se přitom do druh karnevalu, který svým konceptem příliš nezapadá do ostatních akcí podobného druhu nejen v Itálii. Jeho kořeny sahají až do 13. století a v novodobé historii každoročně přiláká stovky tisíc nejen zahraničních turistů.

Letošní karneval v Benátkách probíhá od 6. února 2010 do 16. února 2010. a jeho tématem je vnímání 6 smyslů v 6 samostatných částech města. Karneval bude rozdělen do dvou částí. První je stará část, kdy bude navázáno na tradice a převeden způsob života v minulosti. Druhá pak zapojí do svého dění návštěvíky a rozjede ten pravý karneval. I vy si můžete zapůjčit masku a oddat se nenapodobitelné atmosféře. S trochou štěstí pak můžete získat pozvání na některou z karnevalových party, konaných mj. i v historických palácích a budovách.

TIP: Benátky jsou v období karnevalu přeplněné turisty, doporučujeme proto rezervovat ubytování s dostatečným předstihem. Špatnou volbou pak nemusí být ubytování v okolí, nebo například ve Veroně, ze které se dostanete hromadnou dopravou do Benátek za necelé 2 hodiny.

Ve Veroně se pak můžete zůčastnit velkolepého karnevalu, který se v letošním roce koná od 13. do 14. února. Ke každoročnímu programu patří velký průvod masek a tradiční rozdělování Gnocchi obyvatelům města. Hlavními postavami průvodu masek patří Otec Gnocchi a Hrabě Polenta. Karnevalového průvodu se každoročně účastní desítky tisíc lidí a veselí trvá až nočních hodin.

TIP: Ubytování ve Veroně zajistěte v dostatečném předstihu. Bez větších problémů se do Verony dostanete vlastním automobilem, nebo například linkovými autobusy, kterých jezdí z ČR dostatek.

Karneval Sanremo
Karneval Sanremo

Máte-li rádi květiny a nezapomenutelnou karnevalovou atmosféru, nenechte si ujít karneval Sanremo in Fiore, neboli Sanremo v květinách. Každoročně na konci ledna Sanremo zaplaví tisíce účastníků, desetitisíce hostů a milióny květin nazdobených na alegorických vozech, které Vás omámí. Kočáry nazdobené květinami projíždí střídavě s hudebníky a tanečníky z celého světa kolem turistů a hostů. Jako vrchol jsou každoročně rozdány tisíce květů návštěvníkům. Letošní vyvrcholení karnevalu je naplánováno na 31. ledna 2010.

TIP: Rezervujte ubytování s předstihem. Hotely v SanRemu bývají obsazení nejen turisty, ale i účastníky karnevalu.

Karneval Acireale
Karneval Acireale

Chcete-li zažít karneval trochu jinak a nevadí-li Vám delší cestování, nenechte si ujít údajně nejkrásnější a nejbláznivější karneval na Sicílii. Každoročně se koná v Sicilském městě Acireale. Ten letošní začíná 31.ledna a hlavní program je naplánován na období od 11. do 16. února. Kromě všudypřítomných konfet je neodmyslitelnou součástí plastikové kladívko, jímž po dobu konání hlavních součástí hosté otloukají ostatní. Na první pohled zvlášní druh zábavy, ale vězte, že neopakovatelná atmosféra Vás vtáhne a celou akci si náramně užijete.

TIP: Acireale je poměrně menší město, doporučujeme proto vyhledat ubytování ve vedlejších městech, nebo v nedaleké Catanii. Výrazně tím úšetříte. Jako výlet doporučujeme vypravit se ke kráteru Etny, který je odsud nedaleko. V období konání karnevalu budete překvapeni, kolik je na vrcholku sněhu v porovnání s poměrně ohřátými přímořskými letovisky.