Restaurace v Miláně

Italská kuchyně je jedna z nejoblíbenějších na světě, o tom není pochyb. A Miláno je přímo rájem všech gurmánů, kromě italské gastronomie tu můžete samozřejmě ochutnat také řadu dalších národních kuchyní. Nabídka italských pokrmů je široká a nemusíte zůstávat pouze u pizzy. Díky tomu, že Miláno patří mezi nejbohatší a nejrozvinutější města Evropy, není zde nouze o luxusní a drahé restaurace.

Je běžné, že italské jídlo se skládá ze tří až čtyř chodů, proto se v restauraci obvykle očekává, že si zde objednáte chody nejméně dva. Na začátku se servíruje antipasta (předkrm), dále primo (polévka, těstoviny nebo rizoto), poté až secondo (ryba nebo maso s přílohou) a na závěr přichází ovoce, sladké pečivo nebo sýr. Obvykle nechybí ani káva, která je často říznutá grappou či amarem.

V Lombardii (jíž je Miláno hlavním městem) se v kuchyni hojně zpracovává mléko, hovězí a vepřové maso, sladkovodní ryby, rýže a kukuřice. Milánská gastronomie v sobě ukrývá speciality ze všech italských regionů. Oblíbenými milánskými pokrmy však stále zůstávají: Risotto allo Zafferano (rizoto se šafránem), polévka Minestrone (hustá zeleninová polévka), Cassoeula (pokrm ze zelí a z vepřového, kuřecího nebo husího masa; servíruje se s polentou), Cotoletta alla Milanese (telecí smažený řízek na kosti) a Ossobuco (nakrájené telecí maso a podušené ve vývaru se zeleninou a bílým vínem). Z této oblasti pochází také světoznámý sýr Gorgonzola, Mascarpone a Taleggio. Vynikající jsou také místní masné výrobky: Bresaola (sušené hovězí) a Salame Milano.

Tradičními milánskými dezerty je Panettone (buchta s rozinkami a kandovaným ovocem), Torrone di Cremona (nugát z bílků s medem a oříšky) a Amaretti di Saronno (sušenky z mandlové pasty, cukru a sněhových bílků).

Doporučené restaurace v Milánu

Ba Ba Reeba

Restaurace Ba Ba Reeba se specializuje výhradně na španělskou kuchyni. Příjemné rytmy španělské hudby zde umocňují již tak domácí a přátelskou atmosféru.  Jako místní specialitu uveďme například baccalà , což je sušená solená treska. Mají zde také velký výběr tapas (předkrmů), vín a brandy. Je možné si tu rovněž zamluvit soukromý salónek až pro 40 osob.

www.babareeba.it

Il Luogo di Aimo e Nadia

Neobyčejná milánská restaurace, jejíž kvalitu potvrzuje i 50letá historie. Na své si zde nepřijdou jen vaše chuťové buňky, tento podnik je totiž zároveň téměř uměleckým dílem. Prostředí je vyladěné do posledních maličkostí a rovněž se zde pořádají kulturní akce jako veřejná čtení či tematicky zaměřené rozhovory.

www.aimoenadia.com

Doporučená rychlá občerstvení v Milánu

Mama Burger

Fast food amerického typu, který disponuje širokým výběrem pořádných hamburgerů. Kromě toho si tu lze objednat také například salát, rybu, kuřecí maso či dezert. Oproti většině fast foodů  má tento opravdu originální designové prostory. Zahnat hlad zde můžete i v noci, otevřeno je do pozdních hodin.

www.mamaburger.it

Panino Giusto

V Miláně najdete hned několik poboček této společnosti s více jak 30letou tradicí. Na jídelním lístku je teplá i studená kuchyně (panini, saláty a, sendviče) a různé předkrmy a chuťovky. Mají zde své speciální ingredience, jako je například 24 měsíců uleželá šunka, či bio víno nebo extra panenský olivový olej od malovýrobce a podobně.

www.paninogiusto.it/en