Nákupy v Miláně

Miláno – to je Mekka módy. Miláno na rozdíl od Paříže je městem především střízlivé elegance – luxusních kostýmků, vkusných módních doplňků a krásné, ale zároveň i nositelné obuvi. Pokud chcete nakoupit skutečně výhodně, zavítejte do Milána buď v lednu, nebo v době letních prázdnin – to je totiž období slevových žní.

Nákupy v Miláně
Nákupy v Miláně

Luxusní móda

V Miláně má své butiky několik špičkových italských návrhářů. Jsou umístěné v oblasti zvané Quadrilatero d´oro nebo také Quadrilatero della moda – tedy ve Zlatém čtyřúhelníku či Módním čtyřúhelníku. Nachází se mezi ulicemi Via Monte Napoleone, Via San´t Andrea, Via della Spiga a Via Alessandro Manzoni. V těchto a přilehlých ulicích najdete butiky módních značek jako je Valentino, Gianni Versace, Gucci, Giorgio Armani a podobně. Ale na módní butiky a obchody narazíte na každém rohu, a to ve všech cenových relacích. Rájem všech milovníků kvalitní módy a kosmetiky je také pětipatrový obchodní dům La Rinascente na náměstí Piazza del Duomo. Za návštěvu stojí rovněž pár kroků odtud vzdálená slavná Galleria Vittorio Emanuele II či Megastore Armani na Via Manzoni 31.

Outlety

Poblíž Milána se nachází hned tři outlety: Foxtown, Serravalle a Vicolungo. Dopravit se tam můžete autobusem, který jezdí každý den. Jízdenku můžete koupit na webových stránkách www.zaniviaggi.it a dostanete navíc zákaznickou kartu s 25 % slevou na nákup.

Móda pro všechny

Módní značky známé i u nás ovšem za lepší ceny a s větším výběrem najdete například na ulicích Corso Buenos Aires a Via Torino.

Obuv a tašky

V Miláně najdete takový výběr obuvi jako nikde jinde. Obuv špičkové kvality najdete například v obchodě Hoganna na Via Monte Napoleone 23. Kvalitní kabelky, tašky a kufry za přijatelné ceny nakoupíte v obchodě Carpisa na Via Torino 21.

Trhy

Každou neděli ráno se na náměstí Piazza Affari koná trh, na kterém koupíte snad všechno, na co si vzpomenete. Vánoční trh se v Miláně koná v prosinci v okolí hradu Sforzesco na Piazza Castello.

Delikatesy

Pokud jste milovníkem sladkého a zejména čokolády rozhodně zavítejte do CHoCoLat na Via Boccaccio 9. Lahodné sýry koupíte v sýrárně La Baita del Formaggio na Via Vincenzo Foppa 5. Čerstvé pečivo z nejkvalitnějších ingrediencí seženete v jedné z poboček pekařství Princi, blízko centra se nachází jedna z nich například na Via Speronari 6.

Umění

Pokud obdivujete krásné a umělecké či vintage věci zajděte do čtvrti Brera, jenž na vás dýchne neopakovatelnou atmosférou.