Nakupování v Amsterdamu

Když se podíváme na Amsterdam z hlediska nakupování, zjistíme, že Amsterdam je město plné malých obchůdků. Nové, zábavné a netradiční obchody mají otevřeno non-stop a k většině z nich se dá dostat pěšky, takže je zde nakupování příjemná zkušenost.

V následujících odstavcích Vám popíšeme nejlepší oblasti a místa pro skvělý nákup.

Kalverstraat

Velké obchodní řetězce s módou, obuví a příslušenstvím se nachází v Kalvestraat mezi náměstím Dam a Muntplein. Mnoho obchodů má otevřeno i v neděli. De Bijenkorf, elegantní obchod zaměřený na značkové zboží je přímo na náměstí Dam. Nizozemský módní řetězec, Mexx, má svoji vlajkovou loď uprostřed Kalverstraat. V nejvyšším patře najdete největší výběr produktů Mexx Man v Evropě. Nedaleko najdete obchod Rituals, zábavný obchod, kde se prodává „domácí a tělová kosmetika“. To obsahuje všechno od šampónů přes čaj až po saponáty a čističe vzduchu v elegantním balení. Zábavné dárkové balení nabízí čisticí kartáč s čistící tekutinou z lotosového květu. Jiný oblíbený obchod na Kalvestraat je Americké centrum knih, které má široký výběr hudby a literatury. Jestli zatoužíte po prohlídce galerie, doporučujeme návštěvu galerie Kalvertoren u Muntplein.

Leidsestraat
Obchody pokračují podél Leidsestraat, mezi Kalverstraat a Leidseplein. Pestrobarevný trh s květinami se nachází v Koningsplein, vedle kanálu Singel. Dokonce, i když nezamýšlíte nákup kytice levných tulipánů pro svou milovanou, můžete se tu projít a nasát tu skvělou atmosféru. Podél Leidsestraat najdete také mnoho dobře zásobených obchodů s obuví. Najdete zde taky jeden nových amsterdamských konceptů obchodů, Spoiled. Prodávají módní džíny, značkové tepláky, staré nahrávky, knihy a drobnosti. Ta stejná budova také zastřešuje HIP – Hair Innovating People. Takže pokud chcete nový účes, už víte, kam se obrátit.

P.C Hoofstraat
Nejroztomilejší obchodní ulice se značkami jako Armani, Chanel, Gucci a Mulberry. Nevynechejte návštěvu nejčistšího odvětví Shoebaloo, obuvního řetězce. Tohle je nejlepší obchodu s obuví ve městě pro lidi, kteří jsou ochotní utratit několik stovek Euro za značku jako Miu Miu, Marc Jacobs, Dolce & Gabbana a Dior. Také zde najdete Didato, odborný obchod pro módně uvědomělé muže.

Devět ulic (Negen straatjes)
Čtvrť mezi Koningsplein a Westerkerk (mezi kanály Prinsengracht a Herengracht) je nazýván „devět malých ulic“ a je to excelentní oblast k procházce. To především kvůli kanálům a starým domům a také proto, že ulice jsou přeplněny malými obchůdky, kavárnami a galeriemi. Můžete zde koupit cokoliv, od zralého sýra po knoflíky ze second-handu. Oblast je obzvláště známá pro své second-handy. Margiet Nannings na Prinsenstraat má nejexklusivnější výběr. S číslem popisným 15 prodávají to nejnovější od Comme des Garçons, Stone Island, C.P Company atd. a v domě s číslem popisným 24 najdete obchod s výprodejovým zbožím. Jiný okouzlující obchod je Local Service na křižovatce mezi Keizergracht a Huidenstraat, kde mají široký výběr triček Paula Smithe.

De Bijenkorf
De Bijenkorf, který se nachází v centru obchodní čtvrti, je největší amsterdamský obchodní dům. Je to odpověď Amsterdamu na Harrods v Londýně a na KaDeWe v Berlíně. Zde si můžete pořídit vše, co budete potřebovat – jídlo, kvalitní oblečení, make-up, nábytek, hračky, bytové zařízení – přímo v centru Amsterdamu na náměstí Dam. Není to levné, ale zajisté, zde najdete vše, co hledáte. A dokonce i více.

  • Adresa: Dam 1
  • Internet: www.bijenkorf.nl
  • Doprava: tramvaje linky č. 4, 9, 14, 16, 20, 24 a 25

Magna Plaza
Bývalá pošta, která byla postavena v novogotickém stylu v roce 1898, by se perfektně hodila do pohádky. Je zde více než čtyřicet exklusivních obchodů, nejčastěji prodávajících oblečení, ale některé také prodávají hudbu. Využijte příležitosti a nahlédněte také do malého obchodu se sýry a jinými delikatesami v přízemí!

  • Adresa: Nieuwezijds Voorburgwal 182
  • Doprava: metro linky č. 1, 2, 5, 13, 14, 17 a 20
  • Telefon: +31(0)20 626 9199
  • Internet: www.magnaplaza.nl

Maison De Bonneterie
Starší, luxusní obchodní dům s dřevěnými ochozy a velmi vzrušujícím výtahem. Tohle je místo, kam si jít pro oblečení a sportovní zboží. Pokud oceňujete anglický způsob oblékání nebo jejich architekturu, oceníte také Maison de Bonneterie. Tip: vyjeďte výtahem úplně a odpalte si pár golfových míčků v obchodě s potřebami pro golfisty.

  • Adresa: Rokin 140 – 142
  • Telefon: +31 (0)20 531 3400
  • Internet: www.debonneterie.nl