Doprava do Paříže

Nejoblíbenějším způsobem, s ohledem na delší vzádlenost, jak se dostat do Paříže je samozřejmě letecká přeprava. Časově více náročným, ale rovněž velmi oblíbeným způsobem dopravy je autobusová doprava, kterou již nabízí více dálkových dopravců. Poslední možností je doprava automobilem, která však je poměrně časově náročná a pro řidiče vyčerpávající. Níže se na jednotlivé možnosti podíváme blíže.

Letecká doprava do Paříže

Nejčastějším způsobem jak se dostat do Paříže je letecky. Z Prahy si můžete vybrat hned 3 letiště, kam se dopravit. Nejblíže k Paříži je letiště Orly (ORY) – 14km od Paříže, dále pak Charles De Gaulle (CDG)  – 26km. Nejdále pak letiště Beauvais (BVA).  Nejvíce nízkonákladových společností létá na letiště Charles De Gaulle. Z České republiky se však dostanete i na vzálenější letiště Beauvais (například s Wizz Air).  Ze všech letišť se pohodlně dostanete do centra Paříže, jízdní řády a dopravci jsou dostupné na stránkách jednotlivých letišť. Letenky lze sehnat bez větších problémů pod 1.000,- včetně všech poplatků. Prostřednictvím Poznávej.EU si můžete zabookovat letenku on-line se zárukou nejnižších cen na trhu:

Rezervujte letenky do PařížeAutobusem do Paříže

Nejčastěji jsou využívané linky společností Student Agency a EuroLines. Pravidelné linky jsou vypravovány v pondělí, středu, pátek a neděli z Prahy ve večerních hodinách a příjezd do Paříže je vždy následující den v brzkých odpoledních hodinách. Za zpáteční jízdenku zaplatíte při včasné rezervaci do 2.000,- Kč.

Autem do Paříže

Cestu z Prahy cca 1000 km byste měli s krátkými přestávkami zvládnout za čas mezi 10 a 11hodinami. Nejvohdnější trasa je z Prahy na Plzeň, Norimberk a Mannheim. Ve Francii pak na Metz, Reims a dále na Paříž. Doporučujeme cestovat s navigací, která Vás dovede bez větších problémů až do cíle. Za cestu automobilech zaplatíte okolo 2.000,- za posádku. Při věštím počtu cestujících se pak vyplatí cesta automobilem. Nutno však počítat v centru s poplatky za parkování (často i u hotelů) a poměrně častými kolonami.