Nice

Nice je francouzské město nacházející se v jižní části Provence, a to mezi Cannes a Monakem. Rozkládá se na Azurovém pobřeží, které je obléháno Středozemním mořem. Ve městě žije více jak tři sta tisíc obyvatel a jedná se o páté největší město ve Francii, a to hned po Paříži, Marseille, Lyonu a Toulouse. Ročně navštíví Nice více jak čtyři miliony turistů, což je pro oblast velmi důležité.

Provozu se ve městě stává noční můrou zejména v létě, kdy sem proudí turistické davy. Navštěvují ulice, v nichž jsou umístěné galerie a také muzea. Staré čtvrti jsou neustále živé, stejně jako celé středomořské pobřeží. Lidé do Nice míří zejména za krásnými plážemi a počasím. Moderní část města Nice je rozpolcená. Můžete si libovat ve světě jako umělecké osobnosti Matisse, Chagala či Picasso. Na druhou stranu se můžete ponořit mimo centrum do zničeného předměstí plné grafitů. Nice je vhodné pro zkoumání Azurového pobřeží, a pokud se vám tato oblast zalíbí, vždy se sem můžete navrátit.

Ve městě je rozprostřeno mnoho paláců, promenád, z nichž je velmi populární Andělská promenáda. Při návštěvě se vám zalíbí dokonalá atmosféra a zaujme vás i bohatá historie sahající do doby antiky.

Nice je charakteristické středomořským podnebím, kdy jsou teploty mírné během celého roku. Srážky jsou mírné a setkáte se s nimi od září do března. Léta jsou poměrně horká, suchá a slunná. Během této doby se setkáte se srážkami výjimečně. Teploty dosahují až 30 °C a průměrné roční maximum je 35 °C. Nejvýše naměřená teplota v létě byla 37,7 °C dne 1. srpna 2006. Říjen je deštivý a teploty zůstávají nad 20 °C, přičemž se ochlazovat začíná až koncem listopadu. Zimy jsou mírné s 15 °C a počasí je proměnlivé, proto musíte počítat jak se slunečnými dny, tak i deštivými. Sníh je v Nice velmi vzácný.

Vegetace je typická jako ve všech středomořských krajinách, kdy je velké zastoupení listnatých stálezelených keřů. Stromy jsou rozptýlené, ale tvoří i v některých oblastech města husté lesy. Původními stromy jsou jehličnany, jako jsou borovice. Subtropický vzhled dodávají městu rostliny a stromy, jako jsou palmy, eukalypt a zejména citrusové plody. Avšak najdete zde i druhy, které jsou známé v mírných oblastech po celém světě, například jírovce, lípy a dokonce i smrk ztepilý.

Nice je sídlo Obchodní a hospodářské komory Azurového pobřeží. Spravuje jak Azurové pobřeží, tak i letiště v Cannes a také přístav Nice. Jedná se o centrum výroby cementu a nachází se zde i velké množství hotelů, nebudete mít s výběrem ubytování žádné starosti. Nice je také druhé nejoblíbenější město hned po Paříži, o čemž svědčí vysoká návštěvnost. Nachází se zde také druhé nejrušnější letiště ve Francii, protože sem přilétají lidé cestující do blízkého okolí města.