Doprava na Mallorce

Doprava z letiště

Převážná část návštěvníků Mallorky sem létá charterovým letadlem. Pokud se na Mallorku chystáte bez cestovní kanceláře, letenku si můžete sehnat buď na internetu přímo od letecké společnosti, nebo v cestovní kanceláři. Nejvýhodnější je koupit si letenku co nejdříve před plánovaným odletem. Letiště Son Sant Joan v Palmě de Mallorca patří k nejfrekventovanějším letištím v Evropě. Let z České republiky trvá přibližně 3 hodiny.

Autobus jezdí mezi letištěm a městem už od brzkého rána až skoro do půlnoci každou půlhodinu. Autobus č. 1 vyjíždí od východu z letištní haly a končí na autobusovém nádraží na Plaça Espanya. Z této zastávky pak navazují autobusy směřující do všech prázdninových letovisek. Cesta od letiště na Plaça Espanya stojí cca 1,80 €.

Další možností jak se dopravit z letiště je jízda taxíkem. V Palmě de Mallorca dáte za nástupní poplatek 1,90 €, každý další kilometr vás vyjde na 0,73 až 1 € a příplatek za zavazadlo činí 0,60 €.

Pohodlnou a finančně náročnější možností je pronájem auta. Půjčit auto si můžete rovnou na letišti, kancelář tu má hned několik půjčoven motorových vozidel. Chcete-li na vypůjčení automomobilu ušetřit, doporučujeme rezervaci vozidla přes internet již z domova. Budete tak mít záruku nejlepší ceny a toho, že bude na Mallorce automobil v danou dobu skutečně k dispozici. Rervujte přímo prostřednictvím Poznávej.eu.

Hromadná doprava na Mallorce

Hromadnou dopravu na Mallorce zajišťuje hustá autobusová síť a dvě železniční tratě. Autobusová síť propojuje Palmu de Mallorca se všemi zdejšími významnými místy i tato místa navzájem. Doprava mezi menšími obcemi je minimální. Autobusové nádraží v Palmě de Mallorca se nachází na náměstí Plaça Espanya. O víkendech dopravu mezi centry nočního života obstarává kyvadlová autobusová doprava. V létě jezdí autobusy často, vozy jsou moderní a jízdné levné.

Co se týká vlakové dopravy, na Mallorce jsou tyto tratě: Palma de Mallorca – Sa Pobla a Palma de Mallorca – Sóller. Obě vlaková nádraží jsou na náměstí Plaça de Mallorca. Do Sólleru se jezdí po staré úzkokolejce, cesta je opravdovým nostalgickým potěšením. Naopak do Sa Pobla přes Inku míří pravidelně moderní dieselová lokomotiva.