Tenerife

Tenerife je druhou nejoblíbenější destinací Kanárských ostrovů. Je tu nádherné koupání, ale také tu na vás čeká mnoho dalšího vyžití. Pojďme si tento ostrov věčného jara více přiblížit.

O Tenerife

Tenerife představuje španělský ostrov. Jde o největší ze sedmi Kanárských ostrovů. Nachází se v Atlantském oceánu u pobřeží Afriky. Žije zde cca 850 000 obyvatel a rozkládá se na ploše 2,035 km2.
Hlavním centrem ostrova a druhým největším městem celého souostroví je Santa Cruz de Tenerife. Najdete tu také univerzitu Univerzita La Laguna, která je tu od roku 1792. Ostrov je administrativně rozdělený do 31 částí.

Dovolená na Tenerifé

Tenerife se někdy označuje jako ostrov věčného jaro. Je tomu skutečně tak. Po celý rok jsou tu příznivé teploty kolem 24oC. Jsou vhodné na koupání i opalování. Parna tu však nečekejte. Na druhou stranu se nemusíte bát, že byste si sluníčka do sytosti neužili.

Pláže jsou tu různé. Zajímavým úkazem jsou černé pláže. Ano, skutečně mají černý písek, který je pozůstatkem lávy vyvržená zdejší sopkou.

A jaká letoviska můžete na Tenerife navštívit? Mezi nejoblíbenější z nich patří Costa Adeje, El Medano, Los Cristiaanos, Los Gigantes, Playa de las Americas, Puerto de la Cruz atd. V letoviscích si můžete také užívat vodních sportů, především windsurfingu, vodního lyžování či potápění.

Kromě příjemných pláží a koupání v moři na Tenerife najdete mnohé restaurace, taverny a bary. Chcete něco koupit? I obchodu je tu spoustu. Všude jsou stánky a obchodníci vám zastavují a lákají k prohlídce zboží. Pokud nemáte zájem, pokračujte dál beze slov. Vysvětlovat každému obchodníkovi, že danou věc nechcete, by vás dost zdržovalo.

Rádi byste poznali více z ostrova? Vydejte se na výlet. Dáme si několik tipů:

  • Národní park: Národní park na ostrově je skutečně zajímavý. Jde o největší národní park Španělska. Procházky skalnatou oblastí vám nabízí mnohé pěkné výhledy.
  • Pico de Teide: Představuje nejvyšší horu Španělska. Má nadmořskou výšku 3 717 m n. m. Určitě si toto místo nenechte ujít. Uvidíte tu ztvrdlou vyvřelou lávu. Tento úkaz je k vidění jen málokde na světě.
  • Icod de los Vinos: Jde o dračinec, který je jedním ze symbolů Kanárských ostrovů. Icod de los Vinos je nejstarším dračincem ostrova a je častým cílem turistů. Pojí se s ním různé legendy.
  • Anaga: Toto pohoří vám nabízí mnohé příležitosti pro pěší výlety. Pokud tedy máte rádi turistiku, neváhejte se sem vydat. Nabízí se vám tu mnoho překrásných výhledů. Pokocháte se také pěknou vegetací.
  • Puerto de la Cruz: Je největším přístavem a představuje centrum obchodního dění. Budete-li si tu chtít něco koupit, najdete tu mnohé příležitosti. Různé obchodníky tu potkáte na každém kroku.

Náš TIP: Tenerife je stále oblíbenější destinací, ale díky větší vzdálenosti a atraktivitě je dovolená zde poněkud dražší než například ve středomoří. Chcete-li se na Tenerife podívat a nepřeplácet cestovním kancelářím, využijte možnosti rezervace letenky a ubytování zvlášť. Předem si můžete rezervovat i zapůjčení automobilu. Na včasné rezervaci prostřednictvím internetu ušetříte tisíce korun.