Brusel

Brusel je hlavní město Belgie a město se také stalo sídlem NATO a dalších institucí Evropské unie. Často bývá nazýván jako hlavní město Evropy díky sídlům významných institucí. Brusel je také hlavní město Vlámska a Francouzského společenství Belgie. Jedná se o mnohojazyčné město, protože je zde oficiálním jazykem jak francouzština, tak i nizozemština. Mimo tyto dva jazyky se určitě setkáte s vlámštinou. Vlámština se od francouzštiny liší zejména výslovností. Asi 85 % původních obyvatel mluví francouzsky. Avšak hodně se začíná rozšiřovat i angličtina, zejména v oblasti podnikání. Brusel má bohatou historii, v níž se pro město stal význačný středověk. Již v této době se jednalo o obchodní centrum.

Brusel se stal sídlem dvou hlavních evropských institucí, a to Evropské komise a Rady Evropské unie. Dále se jedná o centrálu zasedání výborů Evropského parlamentu. Město se může chlubit vysoce kvantifikovanou a přizpůsobivou pracovní sílou. Obyvatelé jsou mnohdy intelektuální a mají neobvyklý smysl pro humor, který se opírá o smysl pro bizarnost. To vysvětluje i surrealistické hnutí, které ve městě bylo prosazováno Reném Magrittem.

Stejně jako symbolem Paříte je Eiffelova věž, Brusel je význačný slavnou sochou chlapce, který močí. Socha má i své pojmenování Manneken-Pis. Město se rozkládá na obou březích řeky Senne a může se chlubit více jak 900 hektary parkových ploch a 1700 hektary lesů. Město je poseto nejen zelenou plochou, ale také mnoha památky, které jsou významné jak architekturou, tak i historií.

Brusel je význačný příjemným mírným podnebím s teplými léty a mírnými zimy. Vydat se sem můžete prakticky kdykoliv, protože památky, restaurace či různé akce můžete navštívit v jakoukoliv roční dobu. Jaro přináší teplejší počasí, přičemž se teploty mohou vyšplhat až k 17 °C. Mohou se vyskytnout srážky, tak při návštěvě Bruselu na jaro nezapomeňte pláštěnky a deštníky. Léta jsou teplá a slunečná, ale očekávejte sem tam i nějaký déšť. Teplota dosahuje hranice 25 °C. Pokud si chcete užívat poslední slunečné dny, vydejte se do Bruselu na podzim, kdy jsou teploty ještě poměrně příznivé. Počítejte však se skutečností, že v listopadu se ochladí na 11 °C. Zimy jsou chladné, ale se sněhem se setkáte zřídka.

Jestliže plánujete dovolenou v hlavním městě Belgie, budete si zjišťovat i informace týkající se ubytování. Brusel vám nabízí celou řadu ubytovacích zařízení, které uspokojí i náročné klienty. Luxusní čtyřhvězdičkový hotel Amigo patří k těm nejluxusnějším ve městě. Je zařízený ve španělském stylu s bohatou renesanční tapiserií a vybavením. Hotel vám nabízí bar, restauraci a 176 individuálně zařízených pokojů. Každý pokoj je klimatizován a vlastní mini-bar. Jako hotel byla budova otevřena již v roce 1957.