Doprava v Ženevě

Letiště – Aéroport International de Gèneve (GVA)

Ženevské letiště (dříve také známé Gèneve-Cointrin) se nachází pouhých 6 kilometrů severozápadně od města. Letiště má 2 terminály, v budově letiště se nachází nejrůznější poskytovatelé služeb. Co se týká dopravy z letiště, díky jeho šikovné poloze, je velmi snadná. Nejsnazší variantou je vlaková doprava z hlavního nádraží Gare de Cornavin. Frekvence spojů je v průměru 15 minut a jízda trvá přibližně 6 minut. Cesta autobusem zabere 15 minut.  Doprava je integrovaná, takže v rámci jízdného můžete nasednout i do rychlovlaku (TGV). Dopravu z letiště, transfer z letiště i cestování po městě můžete mít zadarmo díky kartě Geneva Transport Card, kterou dávají některé hotely svým hostům.

Hromadná doprava v Ženevě. Foto: Wikimedia
Hromadná doprava v Ženevě. Foto: Wikimedia.org

Hromadná doprava – Transports Publics Genovois

Hromadnou dopravu zajišťují v Ženevě tramvajové, trolejbusové i autobusové linky, provozovatelem je společnost TPG. Ulice Ženevy zdobí její typické modré tramvaje. Tramvají si můžete užít také vyhlídkovou jízdu městem, výchozí stanicí je buď Cour St-Pierre, nebo Place du Rhône.

Autobusových linek je v Ženevě celkem na 46, z toho 31 dvouciferných jich jezdí přímo ve městě. Zbylých 15 označených písmeny A až Z obstarává dopravu mimo město.

Městskou a příměstskou dopravu pokrývají také vlaky. Přepravovat se přes město lze také loďkou, a to přes řeku Rhônu.

Lodní doprava po Ženevském jezeru

Krásné zážitky vám určitě přinese vyhlídková jízda lodí po Ženevském jezeru. Vyjížďky se konají vždy za hezkého počasí a nabízejí opravdu krásné vyhlídky po okolí. Dopravu přes Ženevské jezero do měst a vesniček na březích zajišťují pravidelné lodní linky.