Rakousko – Burgenlandsko

Burgenlandsko v adventu
Vánoční trh u zámku Esterházy
Vánoční trh u zámku Esterházy se koná od 13. 12. do 15. 12. 2013.
Návštěvníci zde mohou ochutnat typický punč, svařené víno, pečené kaštany či další kulinářské speciality. Dále zde mohou nakoupit i krásné dárky pro své blízké. Každého určitě uchvátí slavnostně osvětlený hrad, který dodává trhům neobyčejnou vánoční atmosféru.
Trhy jsou otevřené od 11 do 19 hodin denně, kromě 13. 12. 2013, kdy je trh otevřen až od 15 hodin.
Vstupné je 2 € na osobu.
Pokud vyhledáváte klidnější trh, kde se nebudete tlačit s davy dalších návštěvníků, neváhejte navštívit vánoční trh u zámku Esterházy.

Adventní trh na Forchtenstein

Adventní trh na hradě Forchtenstein se pořádá od 30. 11. do 2. 12. 2013.
Během adventu se barokní hrad ponoří do vánoční atmosféry a návštěvníci se mohou těšit z nádherného adventního trhu v historických prostorách, na kterém samozřejmě nebudou chybět řemeslné výrobky a zajímavé dárečky. Návštěvníci zde mohou shlédnout mnoho uměleckých a hudebních vystoupení. Nechybí zde ani speciální pořady pro děti, aby i pro ně byla návštěva tohoto trhu nezapomenutelným zážitkem.
Trh je návštěvníkům otevřen každý den od 11 do 19 hodin denně. V den otevření 30. 11. je však trh otevřen až od 14 hodin. Vstupné je 2 € na osobu.

Vánoční trhy na zámku Lackenbach

Vánoční trh na zámku Lackenbach se koná od 6. 12. do 8. 12. 2013. Návštěva je v tyto dny možná od 14 do 21 hodin. Vstupné je dobrovolné, a pokud se sem vydáte autem, parkování je taktéž zdarma. Jedná se o velice malý trh, kde odhadovaná návštěvnost je 2000 lidí. Jedinečnou atmosféru zde dodává nádherně osvětlený zámek, k vidění je zde až 50 řemesel. Zakoupit zde můžete různé přírodní produkty a ochutnat spoustu kulinářských specialit z regionu.

Chcete-li načerpat atmosféru Burgenlandska v poklidu a bez spěchu? Doporučujeme pobýt alespoň 2 dny. Díky umístění Burgenlandska poblíž hranice s Maďarskem, dá se výlet se dá dokonale kombinovat s návštěvou Maďarských měst, kde však adventní trhy nemají takovou tradici. Daleko není ani doo Vídně a k Neziderskému jezeru. Ubytujte se v některém hotelu či penzionu, který můžete vyhledat níže za nejvýhodnější cenu na internetu.