Noční život ve Vídni

Nejoblíbenější bary se nachází ve staré židovské čtvrti v okolí Ruprechtskirche. Tato oblast je známá také jako Bermudský trojúhelník. S méně turisty se však setkáte v oblastech, jako je Spittelberg. Obyvatelé Vídně milují zábavu a zejména noční život, což poznáte zejména v samotném centru Vídně. Zábavné podniky se koncentrují mezi zastávkami metra Nußdorfer Straße a Josefstädter Straße.

Kromě klasických barů se však na začátku května na břehu Dunaje otevírá takzvaná Summer Stage, která je uzavřena na konci září. Máte možnost si zde dát něco k pití a k jídlu – to vše pod širým nebem. Název zastupuje osm barů, které působí jinde ve městě, avšak v teplých měsících si otevřou i malý bar na břehu řeky. Na dobrý drink se však můžete vydat i do jiných míst, ať už na něj dostanete chuť ve dne či v noci. Jedná se o bary a restaurace umístěné na ostrově Donauinsel. Pro mladou generaci jsou zde k dispozici i moderní diskotéky. Ostrov se rozkládá na protějším břehu pod Dunau City. Atmosféra je v tomto místě špičková a nenahraditelná. Každý bar dominuje evokující letní atmosférou a člověk zde úplně zapomene na skutečnost, že se nachází ve Vídni.

Menší kubánský klub je umístěn nedaleko od Státní opery a atmosféra je zde nenahraditelná. Celá budova je stylově sladěna a na červených stěnách je možné vidět mapy Kuby. Návštěvníci pozorují fotografie Che Guevara a Ernsta Hemingwaye. Lidé oceňují místní r&b párty a salsa párty, na nichž je vždy plno.

Dalším klub s názvem Kaiko se nachází sice dál od centra, ale výhodou je jeho poloha ihned u zastávky metra. Není tedy těžké klub najít a chodí sem zejména studenti a mladí lidé. Ceny nápojů a drinků jsou vzhledem k návštěvnosti mladých lidí příznivé. Dříve zde byl bar Buddha, od něhož jsou zde orientální dekorace. Hraje se zde prakticky vše, ať už posloucháte oldies, pop či house, přijdete si na své.

Houseový klub Flex vznikl na břehu Dunajského kanálu. Vzdálenost od centra není velká, o čemž svědčí i vysoká návštěvnost. Konají se zde house párty, avšak lze zde navštívit i živí koncert. Klubu náleží i kavárna, která během letního období nabízí zahrádku s posezením.

V samotném srdci Vídně je umístěn Loos American Bar, kde si můžete vybrat z široké nabídky koktejlů. Byl otevřen již v roce 1908 a stal se nejvíce oblíbeným a nejznámějším barem města, o čemž svědčí i jeho zařazení do top ten vídeňských barů. Kvůli vysoké návštěvnosti je těžké sehnat volné místo, a proto si předem místa rezervujte. V neposlední řadě nejen obyvatelé, ale i turisté navštěvují klub Passage, který je nejvyhlášenější ve Vídni. Leží nedaleko Hofburgu, kde dříve byl podchod. Ten byl však uzavřen, následně zrekonstruován a vznikl zde klub Passage. Poslechnete si zde house a služby uspokojí náročné klienty, protože klub je poměrně luxusní. Ceny jsou zde vzhledem k vybavenosti relativně vysoké. Vstupné začíná na deseti eurech a ceny piva se pohybují kolem šesti euro.