Příjemný podzim na Kypru

Vložil admin ~ dne 9. 10. 2009

Vinné stezky. Foto: CTO

I konec letní sezóny si lze zpříjemnit. Kypr je  bezpochyby jednou z mála evropských přímořských destinací, kde léto končí až na konci října. Co to obnáší? Příjemných dvacet sedm stupňů zaručuje koupání v moři i v hlubokém podzimu, větší klid, možnosti nejrůznějších aktivit, které si lze vychutnat právě a jenom na podzim. Tou první ochutnávkou může být, jak jinak, víno. I když festival vína probíhá na začátku září i v říjnu se můžete vydat po vinných stezkách. Mezi nejpopulárnější patří ta v oblasti Pitsilla, kterou lemují vrcholky hor Papoutsa, Madasi a na severozápadě část Machairas, kterou vede příjemná cesta mezi borovicemi a vinicemi na horských úpatích.

Vůně Kypru patří k dalším požitkům.Vůně moře vás obklopuje všude, ale co specifické vůně kyperské kuchyně a jejího koření či květů a rostlin? Aromaterapie je nejen součástí léčebných metod, ale také výraznou složkou wellness nabídky. A s jejími taji se lze seznámit například na workshopu v Platres 18. října, který pořádá  Kyperská organizace cestovního ruchu.Témata jsou lákavá – Kypr –ostrov léčivých bylin, Léčivé byliny a turistika, Koření v zdravé kuchyni. Celý seminář bude okořeněn i nabídkou bylinných čajů.

V rámci filmového festivalu putuje Kyprem na  plátně pod otevřeným nebem  Sofia Loren ve filmech Houseboat, Křižovatka Kassandra a Pád říše římské. Od Larnaky, přes pláž v Oroklini, až po náměstí v Lefkaře.

A závěr sezóny se dá oslavit o příštím víkendu v Limassolu – ve starém přístavu na koncertu klasické hudby,v sobotu s jihoamerickými a kubánskými rytmy  a v pondělí řeckou hudbou v místním námořním klubu.

V hlubokém podzimu či zimě se dá pobytu na Kypru využít i jinak. Není pochyb o tom, že zdravotní turistika je dnes zajímavou a vyhledávanou volbou  a nemusí jít jen o kosmetické zákroky, ale i složité operace, u nichž hraje roli především cena. Kypr má v této oblasti velké přednosti. Kvalitní síť lékařských zařízení, včetně  soukromých klinik se špičkovými odborníky, mimochodem často vyškolenými v bývalém Československu,  a tak je v tomto ohledu velmi vyhledávanou destinací. Svou roli v tom jistě hraje i podnebí, které je příznivé pro dlouhodobou rehabilitaci  i kvalita hotelových služeb, které zajistí příjemnou rekonvalescenci..

Zdroj: Kyperská organizace cestovního ruchu

  • Share/Bookmark