Restaurace ve Veroně

Je dobře známo, že Italové jsou labužníci a velmi rádi tráví čas se svými přáteli a rodinnou u dobrého jídla. A není divu, mají důvod být hrdí na svou gastronomii včetně výborných vín. Italská kuchyně je pestrá, což potvrzují rozdíly například mezi těstovinami, pečivem a sýry napříč celou zemí.

Typickými veronskými pokrmy jsou Tortellini di Valeggio sul Mincio (těstoviny plněné masem), Bigoli con l´anatra (špagety s kachním ragú), Risoto col Tastasal (rizoto s uzeninou), Pastissada de Caval (koňské ragú), Lesso con la Pearà (vařené maso s ostře kořeněnou omáčkou). Častou součástí pokrmů je polenta. Co se týká sladkého, tak své místo má v tomto kraji především Pandoro di Verona, Nadalin, Juliet´s kisses, Rufioi a Sbrisolona.

Pokud váháte, zda zajít na jídlo do trattorie či osterie nebo ristorante, nelamte si s tím příliš hlavu, rozdíly mezi nimi už téměř neexistují. Pizzerie je téměř zárukou toho, že se nasytíte a za dobré peníze. Kvalitní pizzerie se pozná podle toho, že má pec na dřevo (forno a legna). Různé druhy vína a k tomu něco na zub dostanete především v podniku nazvaném enoteca nebo vineria. Stravovací zařízení typu bistra či fast food mívají v názvu slovo rosticceria a prodávají zde pokrmy jako: smažená treska, pečené kuře, rajčata plněná rýží, plněné olivy, těstovinové saláty a tak dále. Pokud máte chuť na kousek pizzy (pizza al taglio), můžete na ní zaskočit i do pekárny. Téměř v každém baru mají kromě pití v nabídce také obložené housky (panini), sendviče (tramezzini) a některé dokonce disponují i pultem s teplým jídlem zvaný tavola calda. Rájem milovníků zmrzliny a sladkého je gelateria. A na sladké i slané pečivo, koláče a dorty se specializují pasticcerie.

Doporučené restaurace ve Veroně

Ristorante Maffei

Restaurace v budově ze 17. století, kde se budete cítit opravdu báječně – prostředí je útulné a stylové, kuchyně delikatesní a personál milý a ochotný. V létě je zde otevřená prostorná zahrada a k restauraci patří také vinný sklep s 60 místy, 600 značkami vín a 7000 lahvemi výběrových vín. Vaří se zde středomořská kuchyně zaměřená na pokrmy z masa a ryb, menu se mění každou sezónu. V nabídce je také tzv. tasting menu s ochutnávkami vybraných delikates a během operní sezóny také speciální večerní menu s názvy jako Carmen, Tosca, Aida a podobně.

www.ristorantemaffei.it

Trattoria Al Pompiere

Historie tohoto příjemného podniku sahá až do první poloviny 20. století. Tehdy to byl ještě bezejmenný hostinec vedený penzionovaným požárníkem. Postupem času se ujalo jméno al pompiere, tedy hasič. V současnosti se jedná o trattorii zařízenou dřevěným nábytkem a stěnami ozdobenými černo-bílými fotkami. Vybrat si zde můžete také z 35 typů uzenin zavěšených u stropu a přibližně ze 100 typů na pultu ležících sýrů, personál vám rád poradí. Vaří zde především prvotřídní regionální kuchyni a lákavý je také široký výběr vín.

www.alpompiere.tv

Doporučené rychlé občerstvení ve Veroně

Piadineria

Restaurace typu fast food, která se zaměřuje na prodej širokého sortimentu tortill. Pokud si chcete na tortille opravdu pochutnat a máte tuto placku rádi na všechny způsoby (včetně sladkých), směřujte své kroky právě sem.

www.lapiadineria.com