Kultura ve Veroně

Kultura Verony se začala skutečně vyvíjet již pod římskou vládou, proto je veronská kultura silně touto vládou ovlivněna, i přesto, že byla Verona krátce na to převzata Francií a Rakouskem. Kultura se ve Veroně točí kolem kavárenského života. Setkání a posezení v kavárnách, ať je den nebo noc, to je jediný způsob, jak se setkat s přáteli ve volném čase. Velmi oblíbené je také posezení v saloncích, kde se provozuje velká konverzace. Pro kulturu je také velmi důležitá kuchyně, poslech živé hudby, čímž si skutečně vychutnáte večer. Verona je stejně jako další italská města domovem pro milovníky umění. Existuje zde mnoho možností, kde zhlédnout operu.

Ve Veroně je situována Arena na Piazza Bra. Jedná se o hlavní dějiště klasické hudby a také opery, představení se zde konají během hlavní letní sezóny. V Areně jsou představovány také hlavní divadelní produkce. Jestliže se do Verony vydáte mimo letní sezónu, ale chcete navštívit divadelní představení, poslouží vám právě divadlo Teatro Filarmonico. Toto divadlo je situované ve Via dei Mutilati. Divadelní sezóna se také soustřeďuje v divadle Teatrale Veronese, dále v divadle Teatro Romano, což je staré římské divadlo, kde se hrají hlavní divadelní a také baletní představení. Divadelní představení se točí zejména kolem Shakespeara, a často se probojují i mezinárodní divadelní společnosti. Některé přehlídky v rámci festivalu se konají v Corte Mercato Vecchio, na dvoře v Palazzo Vecchio. Vynikající a velmi úspěšné divadlo pro děti je právě Teatro Filippini.

Jedním z nejstarších kin ve Veroně je Sala Filarmonico, které je situované ve via Roma. Disponuje s velmi velkým sálem a slouží k promítání filmů v průběhu veronského filmového festivalu. Jedno z nejpopulárnějších kin s centrální polohou je Rivoli, které je situováno na náměstí Piazza Bra. Nové i staré, tradiční i umělecké filmy můžete zhlédnout v kině Fiume, které je postaveno přes Porta San Zeno. V létě jsou ve Veroně také provozovány letní kina na Porta San Zeno.

Tak neváhejte a vydejte se do Verony – město, které dokáže nabídnout mnohem více, než si sami myslíte.