Noční život v Římě

Nemusíte být v New Yorku či Berlíně, protože i Řím dokáže překvapit zábavou v případě, že víte, kde hledat. Stejně jako ostatní Evropané, i Římané počínají svou zábavu pozdě večer. Vinárny a kavárny na náměstí Piazza Navona či v ulici Via della Pace bývají přeplněné, zatímco podniky kolem Campo de Fiori nabízí kýčovitou atmosféru s volnými místy. Mezi Italy jsou populární také irské hospody, jichž je v Římě poměrně málo, ale najdete je podél Monti nedaleko Colessea.

Noční život v Římě
Noční život v Římě

Nejvíce se noční život koncentruje v nočních klubech, které lemují ulici Via Monte di Testaccio. Navštívíte skvělé bary či hospody s živou hudební scénou. Kluby bývají zpravidla nejdéle otevřené, a proto v nich máte možnost zůstat až do rána. Kluby jsou rozloženy také v dříve průmyslové oblasti Ostiense a jsou zde soustředěny i hip hop bary a takzvané ristodisco. Název označuje místa, kde si můžete dát jednak něco k jídlu, ale zažít i tanec. Gay klubů je v Římě minimum, ale každý týden se v některých klubech pořádají gay párty, přičemž jsou k dispozici i sauny.

V Itálii je věková hranice pro požívání alkoholu 16 let. Většina vináren mají otevřeno až do půlnoci v zimě a do dvou do rána v létě. Římané mají tendenci se oblékat moderněji než jejich protějšky v Miláně a ve Florencii. Pro Římany je i během nočního života důležité, aby vypadali stále dobře.

Bar Vineria na Fiori Campo je vhodný pro perfektní setkání a pozvání na večerní drink. Mezi zákazníky najdete i velmi známé osobnosti a herce, ale také mnoho zahraničních turistů. Nedaleko náměstí Piazza Navona je hodně navštěvována menší kavárna Antico della Pace. Interiér je útulný a zdoben starožitnostmi, zatímco fasáda je typická a kavárně náleží i letní terasa.  Nejvíce oblíbený klub je House music, který si zajistil stálé návštěvníky. Většina klubů v Římě se shlukují kolem Monte Testaccio a najdou si zde svůj klub vyznavači jakéhokoliv druhu hudby. Alien je nejstarším klubem ve městě a v jeho blízkosti je situovaný gay klub s venkovní terasou.

Živou hudbu si  užijete v Big Mama, kde lze zhlédnout velké osobnosti. V létě je pořádán jazzový festival Villa Celimontana s živou jazzovou nocí. Festival se odehrává v místním krásném parku. Jestliže zpěváci navštíví město, koncert pořádají v Circolo degli Artisti.

Za moderní hudbou půjdete do La Palma, kam se dostanete autobusem ze stanice metra Tiburtina. V létě kapely hrávají v obrovském cirkusovém stanu na nádvoří. Vstupenky jsou poměrně levné.

Z uvedených informací je vidět, že Řím je na noční život skutečně bohatý. Nabízí mnohem více klubů, barů a diskoték, než jsou zde uvedeny. V žádné části města se nudit určitě nebudete. Tak neváhejte a poznejte rytmy italského velkoměsta. Ať už jste s přáteli anebo sami, vždy poznáte nové lidi, jejich zvyky, tance, hudbu.