Doprava v Miláně

Milánská letiště

Malpansa (MXP)
Letiště Malpansa je vzdálené od Milána 40 kilometrů na severozápad. Malpansa má 2 terminály a uskutečňují se zde vnitrostátní, mezinárodní a mezikontinentální lety. Spojení na letiště Malpansa nabízí celkem 15 nízkonákladových společností. Dopravit z letiště se můžete například vlaky Malpensa Express, jenž jezdí každou půlhodinu. Cesta trvá 40 minut a jednosměrná jízdenka stojí od 11 do 13,50 EUR. Autobusová doprava jezdí každých 20 minut, přičemž cesta zabere od 40 do 60 minut a cena jízdenky je 6 EUR. Dražší variantou je taxi doprava, jejíž cena začíná od 70 EUR

Orio Al Serio (BGY)
Letiště Orio Al Serio nebo-li také Bergamo Airport leží 45 kilometrů na severovýchod od Milána. Z Prahy tam pravidelně létá společnost SmartWings a Wizz Air, z Brna společnost Ryanair. Přímou dopravu do Milána nabízejí pouze autobusy, například ta od společnosti Autostradale vás do centra dopraví za 8,90 EUR přibližně za 60 minut. Cena taxi dopravou dosahuje kolem 100 EUR.

Linate (LIN)
Pouhých 8 kilometrů od Milána se nachází ještě letiště Linate z kterého létají rovněž vnitrostátní, ale i mezinárodní a mezikontinentální lety.  Z České Republiky však na toto letiště žádná společnost nelétá.

Metro

Milánské metro má 3 ústřední linky – červenou MM1, zelenou MM2 a žlutou MM3 a snadno jimi dorazíte k většině známých milánských památek. Jednotlivé linky jsou barevně odlišené nejen na pláncích, typicky barevné jsou i stanice a vozy. Linky se protínají ve stanicích Stazione Centrale, Duomo, Cadorna a Lima. Metro vede i do obcí v okolí Milána. Lístky seženete v novinových stáncích, v automatech a v prodejnách na stanicích metra.

Historická tramvaj Miláno
Historická tramvaj Miláno

Tramvaje

Tramvajová doprava v Miláně je velmi rozšířená, její tratě měří celkem 150 kilometrů a 2 linky obsluhují i příměstské části. Za pozornost stojí například trať linky 7 na severu Milána, jenž je částečně vedena pod povrchem či vozy „Peter Witt“ z let 1928 – 1930.

Trolejbusy, autobusy a vlaky

Trolejbusy v Miláně obsluhují pouze širší centrum města včetně pár odboček. Velkou část městské a příměstské dopravy zajišťují autobusy. Dopravu do okolí Milána zajišťují také příměstské vlaky.
Městskou hromadnou dopravu v Miláně zajišťuje převážně společnost ATM (Azienda Transporti Milanesi).