Noční život v Benátkách

Návštěvníci, kteří zavítají do Benátek a očekávají rušný noční život, budou velmi často zklamáni. Město bylo dříve nazýváno „Revel.“ Noční život ve městě skutečně postrádá duši, protože mladí lidé nemají tolik příležitostí zajít si na diskotéky či do barů. Většinou jsou zde místa zejména zřízené pro turisty, jako jsou různé památky či hotely. Stručně řečeno, návštěvníci Benátek budou ošizeni o zábavu v noci, i přesto, že očekávali něco jiného. Ulice žijí v Benátkách většinou v podvečer, kdy Benátčané vyráží na každodenní procházky podél Riva degli Schiavioni anebo se vydávají do okolí Campo. Někdy se lidé zastaví na aperitiv, a to nejlépe na skleničku dobře vychlazeného Prosecca, což je místní bílé víno.

Pokud chcete ochutnat alkoholické nápoje, tak jsou zde specializovaná místa kolem náměstí Svatého Marka, kde můžete utratit velkou částku peněz. Zavítat můžete i do ulic Cannaregio a San Polo, kde si můžete dát místní víno spolu s rybáři a také studenty. Jsou zde sázkové kanceláře a sázkaři musí být starší osmnácti let. Tyto hospody jsou většinou otevřené do půlnoci anebo do jedné hodiny do rána. Na některých místech však můžete pobýt i do rána, většinou se jedná o restaurace v blízkosti obydlených hotelů.

Kvůli problémům s rušností zde benátské kluby nenajdete. Kluby, které existují, jsou buď dobře zabezpečeny, aby nevycházel hluk mladých lidí ven, nebo jsou v neobydlených částech. Mezi nejznámější kluby patří například Mestre, Piccolo Mondo anebo Calle Contarini Korfu.  Jestliže chcete navštívit místní kluby, zavítejte na Lido, zejména v létě. Avšak v noci se můžete projet na gondolách, sledovat krásy okolního města a kochat se romantickou atmosférou.

Hotely vydávají jednou za čtrnáct dní během léta informace o místních akcích, během zimy jsou tyto informace poskytovány jednou za měsíc.

Harryho Bar a Cale Vallaresso najdete na západním okraji náměstí Svatého Marka, což byl domov legendárního Bellini. Dát si zde můžete koktejl Prosecco, což je broskvová šťáva a špetka grenadiny. Tyto bary vlastní rodina Cipriani a jsou velmi bohaté a okouzlující. Dejte si láhev vína či kávu v restauraci, kde hraje živá vážná hudba, a zároveň můžete sledovat panorama nejslavnějšího světového náměstí.

Margaret Duchamp je jedno z nejživějších míst v Benátkách, kde se nachází venkovní stoly, moderní interiér a také si v tomto klubu můžete dát pivo Guinness. Hned vedle se nachází Café Blue a Calle della Scuola.

Jestliže jste milovníky živé hudby, zkuste Bacaro Jazz. Jedná se o populární místo, kde zavítá ročně spousta příznivců jazzu. S italskou živou hudbou se v Benátkách moc nesetkáte, protože město je bohaté spíše na kanály a památky.

Možná objevíte i něco více, než je v těchto informací vypsané, a proto nevěšte hlavu a užijte si krásnou dovolenou v Benátkách.