Festival VOLT v Maďarsku

Vložil admin ~ dne 28. 6. 2010

Zdroj: Sziget.hu/volt

Zdroj: Sziget.hu/volt

Festival VOLT, který je pořádán již letos po osmnácté v Maďarsku, patří k těm nejzajímavějším multikulturním festivalům, jež se pořádají ve střední Evropě. Festival VOLT se koná každoročně v červenci a očekává své hosty ze všech koutů světa. Letos začíná festival 30. června a končí 3. července. Jedná se o čtyři krásné dlouhé dny, na které se chystají asi dvě stě programů. Můžete zde zhlédnout jedinečné koncerty, DJs, ale také divadelní představení či performance. Festival VOLT se v Maďarsku vyznačuje širokou škálou hudebních stylů, nabídne vám rock, pop, jazz, hip-hop, electro či světovou muziku.

Hudební scéna na maďarském festivalu hostí jak domácí, tak i mezinárodní hvězdy, které předvádí svůj nejlepší výkon. Festival VOLT se pořádá již od roku 1993, přičemž v té době zde vystupovalo pouze pět kapel a akce se zúčastnilo osm set hostů. Kdežto v roce 2009 na festival dorazilo více jak sedmdesát tisíc návštěvníků.

Na festivalu vystupovaly od roku 1993 světové hvězdy, jako Marilyn Manson, Pet Shop Boys, Tiga, Tosca, High Contrast, Marky & Stamina MC, Limp Bizkit, Cypress Hill, De-Phazz, Ozomatli, Josh Wink, Anthony Rother, Coldcut, Dave Tipper, Pendulum, Doc Scott a mnoho dalších. Navštivte VOLT a třeba uvidíte i svého oblíbeného zpěváka či kapelu, letošním trhákem je britská partička THE PRODIGY.

Vše se odehrává v maďarském městě zvaném Sopron. Nachází se zde více jak staleté domy a pro město jsou charakteristické malé úzké uličky. Sopron obývá 55 tisíc lidí a jedná se oficiálně o dvoujazyčné město (maďarsko-německé). Z velké části je obklopen hranicí s Rakouskem a v okolí je významné pěstování červeného a bílého vína. To vše může návštěvník očekávat při návštěvě tohoto města. Sopron se rozprostírá v západní části Maďarska a je věrné své vlasti nejen díky kultuře, ale také díky pamětihodnostem, které jsou světově proslulé. Jestliže se tedy vydáte na festival, zůstaňte zde o pár dní déle a po městě se porozhlédněte, stojí to za to. Místní obyvatelé se mohou chlubit lahodným vínem zvaným Kékfrankos, stojí zde také četné hotely a návštěvníka potěší nádherné panorama zdobené barvami, jež jsou tvořeny pohořím Lövérek. Jako věrný strážce slouží Požární věž.

Sopron je drahokam Západního Zadunají a tvoří jedinečnou bránu do ráje. Můžete se pokochat panónskými kopci, klidem, ale také pestrou přírodou. Sopron je jednoduše nejbohatším městem Maďarska, který se vyznamenal v roce 1975 cenou Europa Nostra. Dominantou barokního hlavního náměstí je benediktinský kostel pyšnící se gotickou klenbou a barokním interiérem. Lidově je nazývaný Kozí kostel, který se v sedmnáctém století stal dějištěm korunovací. Za návštěvu také stojí generálský dům, který sloužil jako obydlí starostům a vojenským velitelům. Gotický dům je také Gambrinus-ház, jehož nejkrásnější kusy zařízení a vzácné lékárnické spisy jsou shromážděny ve farmaceutických historických sbírkách. Ze sedmnáctého století pochází také socha svaté Trojice, která je zastupitelem sochařského maďarského umění.

Jestli byste chtěli navštívit během pobytu nejhezčí sopronskou památku, stačí zavítat do neogotického Voršilského kostela, který pochází z devatenáctého století. Před kostelem dominuje Mariánská kašna datovaná v osmnáctém století. Pohoří Lövérek, jež se rozprostírá nad městem, je součástí Sopronské oblasti ochrany přírody. Mnoho turistů se do těchto míst vydává na poznávací výlety. Z města se můžete také dopravit do nedalekých lázní Tómalom. Sopron jistě stojí za návštěvu, ať už milujete zábavu, kulturu či historii. Každopádně vám zaručujeme, že se nebudete nudit a svou dovolenou si maximálně užijete.

  • Share/Bookmark