Bavorský les

Bavorský les se nachází „co by kamenem dohodil“ od českých hranic a navazuje na německé straně na Národní park Šumava. Ubytovat se můžete jak na české straně, tak v Bavorsku. Doporučujeme volit ubytování přímo v Bavorském lese. Služby, servis i celkové prostředí je na nesrovnatelně vyšší úrovni. Více informací a tipy k ubytování.

Co navštívit v Bavorském lese s dětmi i bez nich..

Kinder-Motocross Panorama – Motocross pro děti, Regen

Tato motocrossová dráha nedaleko Regenu je rájem pro všechny akční chlapce a dívky. Motocrossové zařízení je vedené vyškolenými trenéry a je koncipováno tak, aby bylo pro děti co nejvíce bezpečné a přitom zábavné. Vydovádět se zde může každá ratolest starší 6 let.

www.motocross-selber-fahren.de

Beyernpark, Fellbach

Tento zábavný park disponuje více jak 80 nejrůznějšími atrakcemi. Užívat si s dětmi můžete například v mini lanovém centru, na řetízkovém maxikolotoči, v hradu s děly s molitanovými koulemi a střílnami, v astronomickém centru, na obrovském tobogánu či v pohádkovém lesu.

http://www.bayern-park-freizeitpark-funpark.de/

Bayerwald-Tierpark, Lohberg

Tato zoologická zahrada se nachází pouhých 16 kilometrů od Železné Rudy. Prohlídka je dlouhá 1,5 kilometru a potkáte tu například jeleny, zubry, sněžné sovy a další savce a ptáky. Některé obyvatele zoo je možné i hladit.

www.bayerwald-tierpark.de

Tiergarten – ZOO, Straubing

V současné době našlo své místo v této jediné zoologické zahradě ve východním Bavorsku na 1700 zvířat. Druhů je zde 220. Exotické zvířectvo zde zastupuje například krokodýl či tygr. Děti si zde mohou některá zvířátka i pohladit, jako například kozy.

www.tiergarten.straubing.de/

Zwieseler Erlebnisbad – koupaliště, Zwiesel

Ve zdejším vodním světě se nachází vše, co je potřeba k pořádné vodní relaxaci a zábavě. Děti se vydovádí v brouzdališti nebo v 25 metrů dlouhém plaveckém bazéně či ve venkovním vyhřívaném bazéně. K odpočinku lákají vodní masáže, bylinkové parní lázně a 3 solária.

www.stadtwerke-zwiesel.de

Erlebnisbad Passau – aquapark, Pasov

Návštěvu rozsáhlého aquaparku si užije každé dítě i jeho rodiče. Je zde brouzdaliště se skluzavkou pro malé děti, dětský bazén s vodním hřibem, divoká řeka, venkovní vyhřívaný bazén, bazén napuštěný slanou vodou se světelnými show a relaxační hudbou, 2 tobogány, whirlpool, pára, sauna a bazén se 6 plaveckými drahami.

http://www.passauer-erlebnisbad.de/

Badewelt AQACUR Bad Kötzing

Zejména děti si zde užijí srandu na 103 metrů dlouhém a barevně osvětleném tobogánu. Nudit se také nebudou v dětském bazénu a ve vodním hřišti se skluzavkou a pirátskou lodí. Rodiče si zatím mohou odpočinout ve vířivce či si protáhnout tělo v 25 metrů dlouhém plaveckém bazénu.

www.stadtwerke-straubing.com

Baumwipfelpfad, Neuschoenau

Toto neobvyklé místo okouzlí každého návštěvníka. Jedná se o stezku v korunách stromů smíšeného lesa. Stezka se nachází 8 až 25 metrů nad zemí a je dlouhá 1300 metrů. Přístup je bezbariérový. Součástí je 44 metrů vysoká rozhledna, na kterou se stoupá po kruhovém ochozu.

www.baumwipfelpfad.by

Waldmuseum – Lesní muzeum, Zwiesel

V tomto muzeu se děti i dospělí dozvědí zábavnou formou zajímavosti z oblasti historie lesa, místních zvyků a výroby skla. Část expozice prezentuje i historické farmaceutické předměty.

www.waldmuseum-zwiesel.de

Hora Silberg, Bodenmais

Jedná se o 995 metrů vysokou horu s již nevyužívaným starým dolem na minerály nacházející se přibližně 2,6 kilometrů od města Bodenmais. Tunely jsou dlouhé celkem 20 kilometrů. Uvnitř je konstantní teplota 5 C a vlhkost vzduchu 90 %, takže se některé části dolu využívají k léčebným účelům. Venku na hoře probíhají v létě různé zábavné aktivity, své místo zde má také dětské hřiště a mini zoo. A nechybí tady ani sedačková lanovka či bobová dráha. Od května do října jezdí na horu turistický vláček, v zimě zajišťuje dopravu každou půlhodinu lyžařský autobus.

http://www.silberbergbahn.de/

Tier-Freigelände – přírodní rezervace, Neuschönau

Vstup do rezervace vede přímo od parkoviště Hans-Eisenmann-Haus. Zde se nachází také informační centrum, které pořádá různé aktivity určené zejména pro dětské návštěvníky. Zvídavost dětí také uspokojí místní dětské badatelské centrum a knihovna.

Trasa přírodní rezervací je dlouhá 7 kilometrů (je vhodná i pro jízdu s kočárkem) a vede přirozeným prostředím obývaným například rysy, medvědy hnědými, jeleny evropskými, vlky či zubry.

http://www.neuschoenau.de/cs/nationalpark/tierfreigelaende/tierfreigelaende.html

Haus zur Wildnis – Dům v divočině, Ludwigsthal/ Lindberg

Toto návštěvnické a informační centrum poskytuje zábavu pro celou rodinu. Na okružní trase se zvířecími výběhy lze spatřit rysy, koně Převalského či smečku vlků, na kterou je rovněž možné se dívat i z 20 metrů vysoké lávky. Děti i dospělé také pobaví expozice jako je například topografický model turistických tras nebo 3D filmy o lesních cestách. Také se zde pořádají různé aktivity pro děti, a zatímco ty se budou aktivně bavit, mohou rodiče odpočívat ve zdejší kavárně.

www.nationalpark-bayerischer-wald.de

Freilichtmuseum Finsterau – venkovní muzeum

Venkovní expozice, kde můžete obdivovat zemědělská stavení, kovárnu či zajít do staré krčmy na něco dobrého.

www.freilichtmuseum.de

Waldglashütte Joska, Bodenmais

Chloubou města Bodenmais je sklárna Joska a její největší pobočka s velkoobchodem (v sortimentu je sklo z celého světa) se nachází na Am Moosbach 1. Ovšem pozor, děti se zde určitě nudit nebudou – je zde velké dětské hřiště a kavárna přizpůsobená dětem.

www.joska.com

Glasbläserkunst Mauth – Umělecké foukání skla Mauth

Své umění zde předvádí dvojice českých sklářů Pavel Filo a Václav Sobotka. Děti i dospělí si mohou vyrobit vlastní výrobek ze skla. Samozřejmostí je také možnost koupě nějakého skleněného suvenýru.

www.glasblaeserkunst-mauth.com